Po niespełna 36 godzinach od udostępnienia Skype uzyskał pierwszą pozycję na liście najczęściej pobieranych darmowych aplikacji z App Store

Skype na iPhone’a – jutro premiera

Skype

Bijący rekordy popularności komunikator Skype już jutro zadebiutuje w wersji na palmofony Apple’a. W maju zaś pojawi się wersja dla urządzeń BlackBerry. To kolejny krok po wersjach na systemy S60, Windows Mobile i Android w celu powiększenia i tak gigantycznej liczby użytkowników Skype’a, która przekracza już 400 milionów.

– To główna prośba od naszych użytkowników. Wszyscy chcą Skype’a na iPhone’ie. Jest na nią niesamowity popyt. Nie możemy tego ignorować – powiedział Scott Durchslag, dyrektor Skype’a. Jabłkowa wersja komunikatora będzie obsługiwała książkę adresową wbudowaną w palmofon, co pozwoli na uniknięcie dublowania listy kontaktów. Skype na iPhone’a będzie darmowy i, podobnie jak w desktopowej wersji, umożliwiał darmowe rozmowy głosowe między wszystkimi jego użytkownikami. Opłaty będą pobierane tylko za połączenia z tradycyjnymi numerami telefonicznymi. Wideorozmowy na razie nie będą dostępne. iPhone’owy Skype zadziała również na odtwarzaczu iPod touch.