Darmowe narzędzie Synching Thunder umożliwia zsynchronizowanie konta pocztowego klienta Thunderbird na desktopie i notebooku.

Synchronizacja lokalnej oraz mobilnej bazy wiadomości

Oprócz znajdującego się na naszym komputerze klienta Thunderbird używamy również mobilnej wersji Mozilli na notebooku. Częste synchronizowanie baz wiadomości jest męczące.

Większość standardowych ofert to konta email wykorzystujące protokół POP: program pocztowy pobiera wiadomości na komputer w trakcie wykonywania zapytania. Istnieje możliwość skonfigurowania notebooka w taki sposób, aby wiadomości pozostawały na koncie, gdy chcemy je tylko sprawdzać. Jednak w tym wariancie brakuje dostępu do wiadomości wysłanych w międzyczasie z głównego komputera.

Alternatywa to darmowe narzędzie Synching Thunder – do pobrania ze strony synchingthunder.sourceforge.net/download.htm. Potrafi ono zsynchronizować bazę wiadomości pomiędzy komputerami. Co prawda, narzędzie nie jest już rozwijane, współpracuje jednak również z najnowszymi wersjami Thunderbirda. Aplikacja wykorzystuje do pracy środowisko Java. Jeżeli już zainstalowaliśmy Javę, to pobieramy ze strony plik »Synching_Thunder_0_5_6_win.msi«, który następnie instalujemy. W pozostałych przypadkach powinniśmy skorzystać z powiązanego pakietu »Synching_Thunder_0_5_6_win_JRE.msi«.

Zamykamy klienta email, następnie w sekcji narzędzii (po lewej) klikamy przycisk »Open« i przechodzimy do lokalnej skrzynki pocztowej. Zwykle znajdziemy skrzynkę wewnątrz folderu »Dane aplikacji«, w podfolderze »ThunderbirdProfiles[dziwne_znaki].defaultMail«. Tutaj zaznaczamy folder dla interesującego nas konta, a następnie klikamy przycisk »Open«. Z lewej strony zostaną wyświetlone, jako drzewo folderów, podfoldery konta. W ten sam sposób otwieramy drugą skrzynkę pocztową. Gdy ta na przykład należy do przenośnego Thunderbirda umieszczonego na karcie pamięci USB, odpowiedni folder będzie miał ścieżkę »Thunderbird PortableDataprofileMail«.

Klikamy teraz interesujący nas folder z lewej strony, nie zapominając o zaznaczeniu znajdującego się obok pola. Klikając strzałkę skierowaną w prawo, skopiujemy wszystkie elementy na drugie konto pocztowe. W celu całkowitej synchronizacji obydwu kont zaznaczamy po obydwu stronach interesujące nas foldery, a następnie klikamy przycisk z dwoma strzałkami. Aplikacja rozpocznie synchronizację i po jej zakończeniu poinformuje o wykonanych czynnościach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.