Zastosowany w najnowszych telewizorach Panasonic 24p Smooth Film zapewnia płynny ruch w filmach poprzez zwiększanie liczby wyświetlanych klatek

Telewizory LCD dla kinomaniaków

Najnowsze telewizory Full HD LCD Panasonic z serii G w technologii IPS Alpha stworzono z myślą o filmach w wysokiej rozdzielczości.

Nowe telewizory wyposażono w 37 i 32-calowe nowoczesne panele IPS Alpha Full HD, które zapewniają 178 stopniowy kąt oglądania pozwalając użytkownikowi na oglądanie telewizji z niemal każdego miejsca w pomieszczeniu. Panel wyprodukowano w technologii 10-bitowej, dzięki której kolory pokazywane przez telewizory LCD Panasonic mają być naturalne i pełne głębi. Inżynierowie Panasonic poprawili też jakość czerni wyświetlanej przez telewizory LCD, a współczynnik kontrastu dynamicznego wynosi w nowych odbiornikach 50 000:1.

Wykorzystana w telewizorach technologia 100Hz poprawia jakość obrazu, ale największą zaletą nowych telewizorów jest funkcja 24p Smooth Film. Twórcy filmów zapisują je na taśmie filmowej z prędkością 24 klatek na sekundę i z podobną prędkością odtwarzane są one przez projektory kinowe. Do czasu pojawienia się płyt Blu-ray filmy były konwertowane do telewizyjnego sygnału PAL, jednak nowe nośniki umożliwiły zapisanie filmu w takiej formie w jakiej zostały nakręcone. Dotychczas wyświetlenie filmu zapisanego na płycie Blu-ray w kinowym formacie na telewizorze LCD skutkowało utratą jakości – tzw. „film judder” czyli drżącym obrazem. Zastosowany w najnowszych telewizorach Panasonic 24p Smooth Film zapewnia płynny ruch w filmach poprzez zwiększanie liczby wyświetlanych klatek. Zamienia ona standardowe 24 klatki na sekundę na 96 klatek.

Przetwarzanie dźwięku realizowane jest w technologii V-Audio Surround, a system VIERA Link pozwala na sterowanie wieloma urządzeniami przy pomocy jednego pilota. Dodatkowo, telewizory LCD serii G10 wyposażono w przydatną funkcję VIERA Image Viewer, która umożliwia przeglądanie zdjęć.

Telewizor TX-L37G10E dostępny jest już w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej  4 999 PLN, natomiast model TX-L32G10E trafi do sprzedaży w kwietniu w sugerowanej cenie detalicznej 4 499 PLN.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.