Uczelniany konkurs dla licealistów

9 marca 2009 roku startuje czwarta edycja konkursu "31337",organizowanego przez Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych.

31337” to konkurs adresowany do młodych pasjonatów informatyki, sieci  komputerowych i zagadek logicznych oraz algorytmiki.  To jedyny tego typu konkurs w Polsce w którym udział biorą  przede wszystkim uczniowie ostatnich klas liceum. Pozwala on nie tylko sprawdzić umiejętności informatyczne zdobyte w szkole, ale wymaga też  biegłego posługiwania się Internetem, zasobami sieciowymi, dużej  znajomości bezpieczeństwa sieci czy praktycznych zastosowań informatyki  – programowania, kryptografii, algorytmiki.

Konkurs składa się z dwóch  etapów – w pierwszym zawodnicy przez 10 dni  zmagają się z zadaniami przez Internet, w drugim – w siedzibie PJWSTK –  biorą udział tylko zwycięzcy pierwszej części, którzy po wysłuchaniu  wykładu z wybranej dziedziny informatyki odpowiadają na serię trudnych  pytań. Po II etapie wyłoniony zostaje zwycięzca, który oprócz nagród  zdobywa też uznanie i zaszczytny tytuł „31337”. Dotychczasowe trzy  edycje ściągnęły w sumie ponad 3 tysiące uczestników z całej Polski.

Projekt konkursu został opracowany całkowicie przez informatyków i dydaktyków Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Nagrodą główną jest indeks PJWSTK oraz darmowe studia na Wydziale Informatyki PJWSTK. Nagrodami dodatkowymi liczne kursy informatyczne i inne atrakcyjne nagrody od partnerów konkursu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.