Smukły, jednobryłowy model spodoba się osobom, które pragną, by ich komórka wygodnie mieściła się w dłoni oraz... kieszeni spodni

Ultra-klasyczny telefon Samsunga

Nowy Samsung Ultra Classic już na pierwszy rzut oka nawiązuje do pierwszego reprezentanta nowej serii – telefonu Ultra Touch. Tym razem jednak grafitowa obudowa z delikatną czerwoną linią opasającą ekran telefonu została zamknięta w tradycyjnych, klasycznych kształtach. Smukły, jednobryłowy model spodoba się osobom, które pragną, by ich komórka wygodnie mieściła się w dłoni oraz… kieszeni spodni. Mierzący 11,8mm grubości i ważący 88 g Ultra Classic z powodzeniem spełni powyższe oczekiwania.

Po włączeniu telefonu 2,2-calowy wyświetlacz, według zapewnień Samsunga, ma zachwycić nas bogactwem i intensywnością barw. To zasługa technologii AMOLED, która gwarantuje wysoki kontrast  kolorów (ok. 10 000:1), dzięki czemu obraz pozostaje jasny i wyrazisty nawet w pełnym słońcu. Specjalna powłoka zabezpiecza ekran przed zarysowaniami, na jakie narażony jest zwykle telefon noszony w torebce czy kieszeni spodni lub kurtki. Dodatkowo, pozwala na dużą oszczędność energii, a co za tym idzie – rzadsze ładowanie baterii.

W Ultra Classic znajdziemy 5-megapikselowy aparat fotograficzny z autofocusem, fleszem Power LED i czterokrotnym zoomem cyfrowym. Funkcja wykrywania uśmiechu pozwoli na uwiecznienie najbardziej radosnych chwil w najwłaściwszym momencie, a automatyczne obracanie obrazu wykrywające położenie telefonu, odpowiednio ustawi pionowy lub poziomy widok wykonanych zdjęć.

Za pomocą aparatu można także nakręcić godzinny film wideo i zachować go na 110MB pamięci telefonu lub – dzięki czytnikowi kart microSD – na dodatkowej pamięci zewnętrznej. Szybka transmisja danych (HSDPA) i pełna przeglądarka internetowa dają duże możliwości mobilnej rozrywki: wideorozmowy, ściąganie poczty e-mail, przesyłanie plików i surfowanie po sieci. Przeglądarka plików biurowych ułatwi pracę z dala od biura, a odbiornik nawigacji satelitarnej GPS pomoże znaleźć najkrótszą trasę do celu. W trakcie podróży można słuchać swojej ulubionej muzyki – czy to dzięki odtwarzaczowi mp3 czy też radia FM z RDS, a w trybie offline- nawet podczas lotu samolotem.

Telefon wchodzi do sprzedaży w sugerowanej przez producenta cenie: 1 099,00 PLN.