Walkman z 3-calowym ekranem OLED

Sony wreszcie ujawnia pełną specyfikację odtwarzacza multimedialnego Walkman, który posiada 3-calowy, dotykowy wyświetlacz OLED, WiFi oraz 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci.

Oto (nieco spóźniona) odpowiedź japońskiego producenta na iPody firmy Apple. Odtwarzacz Walkman NWZ-X1000, o którym pisaliśmy już w grudniu, wyposażono w energooszczędny 3-calowy, dotykowy ekran OLED o maksymalnej rozdzielczości 432 x 240 pikseli, który wyświetla jednak filmy w klasycznej rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Użytkownicy otrzymają możliwość odtwarzania wideo w formatach MPEG-4, H.264 i WMV, ale również materiałów umieszczonych w serwisie YouTube, dzięki łączności WiFi. Niestety, odtwarzacz poradzi sobie wyłącznie z plikami o wielkości do 2 GB.

Odtwarzacz Walkman z serii NWZ-X1000 poradzi sobie również z wieloma formatami audio, w tym MP3, WMA, WAV i bezstratnym AAC (również w jakości 320kbps). Ponadto nowy model posiada tuner FM, przeglądarkę zdjęć w formacie JPEG oraz baterię, która pozwoli na 33 godziny odtwarzania muzyki lub 9 godzin odtwarzania filmów. Nie wiemy jednak, jak długo będzie można surfować po Internecie.

W brytyjskim serwisie Amazon nowy odtwarzacz multimedialny Sony Walkman wyceniono na 214 funtów za wersję z 16-gigabajtami pamięci oraz 283 funty za wersję z 32 GB miejsca na dane. W przeliczeniu daje to kwoty odpowiednio powyżej 1100 oraz 1500 złotych.

Pełną specyfikację nowego odtwarzacza znajdziecie tutaj.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.