Wszystkie narzędzia Axence NetTools już za darmo

Axence NetTools 4.0 Pro

Fima Atence udostępniła kolejne darmowe narzędzia do monitorowania sieci. Teraz administratorzy sieci mogą korzystać z  kompletnego zestawu 12 zaawansowanych narzędzi, umożliwiających szybką diagnostykę sieci.

Aplikację wzbogacono o 3 najbardziej zaawansowane narzędzia, do tej pory dostępne jedynie w płatnej wersji Professional: NetWatch, WinTools i przeglądarkę SNMP. Rozwiązanie charakteryzuje się przy tym bardzo intuicyjnym interfejsem użytkownika i łatwością obsługi, nawet dla mniej zaawansowanych administratorów.

Nowe darmowe narzędzia w Axence NetTools 4.0 Pro:

 • NetWatch
  Zaawansowane narzędzie do monitorowania dostępności urządzeń w sieci. Przez cały czas wysyła ono pakiety ICMP (ping) do wszystkich urządzeń na liście i pozwala monitorować czasy odpowiedzi i liczbę utraconych pakietów. Przechowuje historię tych wartości i prezentuje je na wykresach statusu urządzenia. Pozwala ustawić powiadomienia w razie, gdyby urządzenie nie odpowiadało lub w przypadku problemów z połączeniem.
 • WinTools
  Podaje wyczerpujące informacje o komputerach Windows: uruchomione procesy, serwisy, event log, informacje o dyskach, pamięci i procesorze. Pozwala edytować registry i tworzyć własne zapytania.
 • Przeglądarka SNMP
  Pełna przeglądarka SNMP, tak łatwa, że możesz jej używać, nawet jeśli nie wiesz nic o SNMP.

Funkcje dostępne do tej pory:

 • Skaner sieci
  Umożliwia wykrycie wszystkich komputerów w sieci, również zdalnej. Wystarczy wpisać adres IP z tej sieci, aby błyskawicznie otrzymać listę wszystkich komputerów oraz serwisów na nich działających.
 • Skaner portów i serwisów
  Pozwala sprawdzić wszystkie otwarte porty oraz działające serwisy (HTTP, POP3, MS SQL, Oracle i 50 innych). Nie tylko sprawdza czy port jest otwarty, ale wysyła zapytanie i sprawdza, czy odpowiedź spełnia określone kryteria.
 • NetStat
  Najbardziej zaawansowane narzędzie w Local info. Listuje wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące z komputera oraz wszystkie otwarte porty. Dodatkowo mapuje otwarte porty i połączenia na aplikacje, które ich używają.
 • TCP/IP workshop
  Pozwala uzyskać niskopoziomowe połączenie TCP i UDP w celu testowania i wykrywania problemów z serwisami sieciowymi.
 • Local info
  Przedstawia kilka tabel z ważnymi informacjami o lokalnej konfiguracji: statystyki dla TCP/UDP i ICMP, tabela adresów IP, tabela ARP i routingu, informacje o kartach sieciowych.
 • Inne narzędzia
  Szybki traceroute pokazuje każdy komputer na liście, czas odpowiedzi i utracone pakiety (pełny traceroute wykonywany jest w ciągu 1 sekundy). Lookup – podobnie jak nslookup pokazuje wszystkie rekordy DNS i WHOIS. Narzędzie Bandwidth pozwala sprawdzić przepustowość sieci. NetCheck – sprawdza jakość sprzętu sieciowego w sieci LAN.

Aby korzystać z w pełni funkcjonalnej i nieograniczonej czasowo wersji programu, wystarczy dokonać prostej, darmowej aktywacji. Program przeznaczony do użytku domowego i komercyjnego dostępny jest w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News