Znamy już pierwsze wyniki eliminacji do konkursu Imagine Cup 2009

Rozstrzygnięto zmagania w czterech kategoriach: Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Mashup oraz Technologie Informacyjne.

Łącznie do drugiej rundy konkursu przeszło 67 zawodników, z czego 49 w kategorii Technologie Informacyjne. Ponadto, od lutego trwa drugi etap krajowej edycji konkursu w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Równolegle odbywają się również eliminacje w kategoriach Robotyka i Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy oraz Design.

Światowe finały Imagine Cup, najważniejszego konkursu technologicznego na świecie organizowanego przez Microsoft, odbędą się w tym roku w Egipcie w dniach od 3 do 9 lipca. Tegoroczna edycja Imagine Cup przebiega pod hasłem „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”.

Od początku lutego trwa drugi etap eliminacji krajowego konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Ta kategoria konkursowa jest organizowana wspólnie z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Do drugiej rundy zakwalifikowało się ponad 170 studentów z całej Polski. Uczestnicy przygotowują projekty konkursowe i biorą udział w szkoleniach biznesowych, których celem jest pomoc w późniejszym przekształceniu ich pomysłów w produkty rynkowe. Lista finalistów w kategorii Projektowanie Oprogramowania zostanie ogłoszona 28 kwietnia, a sam finał odbędzie się 12 i 13 maja.  Wtedy też poznamy zwycięską drużynę, która będzie reprezentować Polskę na finale światowym Imagine Cup 2009 w Egipcie.

Równolegle odbywają się eliminacje w kategoriach Robotyka i Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy oraz Design, do których studenci i uczniowie szkół średnich nadal mogą zgłaszać swoje projekty. Prace są przyjmowane do 1 kwietnia 2009 roku.

Tegoroczna edycja finałów Imagine Cup obejmuje także pięć wyróżnień, które dają możliwość wzięcia udziału w światowych finałach konkursu w lipcu. Prace do tych wyróżnień można nadsyłać w niektórych wypadkach do 20 maja.

Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów oraz kategorii konkursu Imagine Cup 2009 dostępne są pod adresem http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.