WD RE4-GP: 64MB cache, podwójny procesor i zwiększona gęstość zapisu

2-terabajtowy dysk twardy WD do najwydajniejszych serwerów i stacji roboczych

Dyski twarde WD RE4-GP redukują zużycie energii w centrach składowania danych oraz w urządzeniach do cyfrowej produkcji wideo.

Western Digital powiększył dzisiaj swoją rodzinę dysków twardych Enterprise o pojemność 2 TB, największy i obecnie jedyny dwuterabajtowy nośnik tej klasy. Dzięki zastosowaniu 64MB cache, podwójnego procesora i zwiększonej gęstości zapisu, dyski twarde WD RE-GP zapewniają zwiększenie wydajności nawet o 25% w stosunku do dysków poprzedniej generacji.  Platforma technologiczna WD GreenPower jest pierwszą platformą dyskową 3,5-cala tworzoną z myślą o oszczędzaniu energii. IntelliSeek, IntelliPark, i IntelliPower przynoszą średnio ponad 25 % redukcji w pobieraniu prądu w stosunku do dysku poprzedniej generacji WD RE-GP.

Dyski WD GreenPower same monitorują obciążenie i zgłaszają możliwość przejścia w stan uśpienia, gdy jest to możliwe, by zmniejszyć niepotrzebne zużycie mocy o dodatkowe 40%. Czas wybudzenia dysku ze stanu uśpienia wynosi mniej niż jedną sekundę, co ma zapewnić płynne zarządzanie energią pomiędzy dyskiem a kontrolerem. Inne mechanizmy warte wspomnienia to StableTrac, czyli technologia odpowiedzialna  za tłumienie drgań, a tym samym zapewnienie stabilnej pracy talerzy podczas zapisu oraz odczytu, oraz RAID-specific Time-limited Error Recovery (TLER), czyli pionierska technologia WD, która zabezpiecza  dysk przed awariami spowodowanymi przez popularny błąd powodowany mechanizmami przywracania implementowanych w dyskach typu desktop.

Ten model drugiej generacji dysku WD RE-GP zwiększył tolerancję na drgania obrotowe do 1 500 Hz,  co optymalizuje sprawność i wydajność w przypadku, gdy napędy są używane w podatnych na wibracje, wielodyskowych systemach, takich jak szafy serwerowe czy systemach rozlokowanych w halach przemysłowych.

WD RE4-GP 2 TB (model WD2002FYPS)  jest już dostępny u wybranych dystrybutorów i resellerów. Sugerowana cena za WD RE4-GR wynosi 1 400 PLN.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.