Love Portrait - ułatwienie dla zakochanych par, które przypadkowego przechodnia proszą o zrobienie zdjęcia

Aparat z funkcjami dla turystów i zakochanych

Ciekawe nowe funkcje Pre-Composition, Love Portrait, M-Burst i wiele innych – BenQ przedstawił nowy, rozrywkowy aparat cyfrowy.

BenQ wprowadza na polski rynek 12-megapikselowy aparat z 3 calowym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 230 Kpix, obiektywem z 3x zoomem optycznym oraz maksymalną czułością ISO 3 200. Wyposażony został również w kilka nietypowych, a ciekawych funkcji ułatwiających fotografowanie. Pierwsza z nich, Love Portrait, to ułatwienie dla zakochanych par, które przypadkowego przechodnia proszą o zrobienie zdjęcia. Funkcja ta powoduje, że ze zrobieniem zdjęcia aparat czeka, aż w zdefiniowanym wcześniej fragmencie kadru pojawia się co najmniej dwie twarze.

Czy nie zdarzyło się, że prosząc przypadkową osobę zrobienie wam zdjęcia np. na tle wieży Eiffla udało mu się nie tylko uciąć jej wierzchołek ale i przekrzywić jak słynną wieżą w Pizie? Dzięki funkcji Pre-Compisition BenQ E1220 pozwala uniknąć takich zdjęć. Działa to tak: sami komponujemy najpierw kadr zdjęcia i robimy pierwsze ujęcie. Następnie prosimy kogoś by powtórzył ten kadr – tym razem już a nami na pierwszym planie – ułatwia mu to wyświetlany na ekranie półprzeźroczysty obraz naszego pierwszego ujęcia – wystarczy zgrać tylko położenie charakterystycznych obiektów i nacisnąć spust migawki.

Blink Detector to funkcja pozwalająca na uchwycenie czy fotografowana osoba nie mrugnęła podczas zdjęcia powiekami, aparat automatycznie rejestruje taka sytuacje i informuje o tym wyświetlając komunikat na ekranie. Użytkownik może podjąć decyzję o zapisaniu takiego zdjęcia lub ponownym jego wykonaniu. Smart Scene Detection to funkcja, która automatycznie wykrywa jeden z pięciu typowych rodzajów zdjęć – Normal & Macro, Portrait, Scena Nocna, Widok (plener) oraz Backlight Portrait (zdjęcie portretowe z oświetleniem od tyłu) – i automatycznie wybiera optymalne ustawienia ekspozycji i ogniskowej aparatu.

W trudnych warunkach oświetleniowych funkcję AF wspomaga flesz. Maksymalna czułość 3 200 ISO daje możliwość robienia zdjęć nawet w trudnych warunkach – np. kolacja przy świecach – bez psucia atmosfery błyskami flesza. Funkcja Red-Eye Remover automatycznie usuwa tzw. efekt czerwonych oczu podczas odtwarzania obrazów. 36 zestawów ustawień (programów) tematycznych np. sport, dzieci, kolacja przy świecach, ułatwia wykonywanie dobrej jakości zdjęć i filmów.

Aparat dostępny będzie na przełomie kwietnia i maja sugerowanej cenie detalicznej 559 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.