Dane dla kierowców ciężarówek w AutoMapie 5.5

AutoMapa 5.5 – dziesiątki usprawnień i nowych funkcji

Dane do wytyczania tras samochodów ciężarowych, informacje opracowane przez Policję dotyczące najniebezpieczniejszych stref drogowych – oto nowa AutoMapa.

Po raz pierwszy, kierowcy pojazdów ciężarowych podróżujący z nawigacją samochodową po Polsce mogą wyznaczyć trasę podróży z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z typu pojazdu, którym się poruszają. Dane dla pojazdów ciężarowych poruszających się na terenie Polski zawierają m.in. ponad 23 tysiące znaków ograniczenia tonażu, ponad 1 200 znaków określających wysokość wiaduktu i ponad 2 200 wiaduktów, których wysokość została zmierzona dalmierzem laserowym na potrzeby przejazdów nienormatywnych. AutoMapa 5.5 zawiera również dane dotyczące dopuszczalnego nacisku na oś pojazdu dla wszystkich dróg krajowych i wojewódzkich zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu.

Projekt gromadzenia danych niezbędnych dla kierowców pojazdów ciężarowych trwał  wiele miesięcy. Dane zbierane były przez siedem zespołów pomiarowych, które przejechały łącznie ponad 150 tysięcy kilometrów po polskich drogach. W tym czasie wykonały ponad 8,2 mln zdjęć pomocniczych zajmujących łącznie prawie 700 GB oraz zdobyły ponad 50 tysięcy informacji o kategoriach dróg, zmianach w dotychczas posiadanych danych itp. Zgromadzone informacje zostały poddane procedurze weryfikacyjnej przez dwa zespoły kontrolne. Nad przejęciem, opracowaniem, sprawdzeniem i wprowadzeniem tych danych mapowych pracowało przez ostatnie sześć miesięcy kilka zespołów roboczych.

AutoMapa Traffic

W najnowszej wersji AutoMapy udostępniony został pierwszy element systemu omijania zatorów drogowych – AutoMapa Traffic. Dzięki niemu możliwa będzie nie tylko wygodna podróż bez korków, ale również planowanie podróży z uwzględnieniem sytuacji na drogach. Wdrożona funkcjonalność systemu AutoMapa traffic pozwoli na anonimowe zbieranie informacji o sytuacji na drodze. Dane zbierane od użytkowników, stanowiące istotną część pozyskiwanej informacji są non-stop analizowane wraz z danymi z innych źródeł tworząc szczegółowy obraz sytuacji na drodze o każdej porze dnia.

500 najniebezpieczniejszych stref

Podróż z AutoMapą to podróż bezpieczna, dlatego też AutoMapa wspólnie z Fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” oraz Komendą Główną Policji udostępniają użytkownikom AutoMapy dane pozyskane w ramach projektu „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce”, dzięki któremu wszyscy kierowcy podróżujący z AutoMapą mają dostęp do danych o szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg na terenie Polski. Po raz pierwszy w Polsce, kierowcy podróżujący z AutoMapą otrzymają informację o szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg, na których w ostatnim czasie doszło do największej liczby wypadków i zdarzeń drogowych

Łatwiejsza obsługa i więcej danych

AutoMapa 5.5 to najnowsze mapy Polski zawierające kompletną sieć dróg na terenie naszego kraju. To również jedyna w Polsce w pełni punktowa baza adresów przypisanych do konkretnych budynków. W najnowszej wersji liczba miast i miejscowości objętych takim sposobem numeracji zwiększyła się o kolejne 272 miasta i miejscowości i przekroczyła już liczbę 1970. Przy tak rozbudowanej bazie danych niezbędny jest wygodny sposób wyszukiwania danych, dlatego też nowa AutoMapa wprowadza nowy system wybierania danych dzięki nowej funkcji dezaktywowania (wyszarzania) przycisków na klawiaturze w zależności od już wpisanych znaków i możliwych do wpisania następnych znaków. Dodatkowo, osoby wyszukujące celu podróży po kodach pocztowych z pewnością docenią funkcję grupowania miastami i ulicami wyników takiego wyszukiwania.

W najnowszej AutoMapie została również rozwinięta funkcjonalność związana z pikietażem. Teraz informacja o słupkach wskazujących kilometraż drogi wyświetlana jest w panelu nawigacyjnym, dzięki czemu podróżując z CB Radiem błyskawicznie można zarówno dowiedzieć się, jak i przekazać w eter informację, na którym kilometrze drogi znajdują się utrudnienia w ruchu.

AutoMapa 5.5 to również blisko 400 tysięcy Punktów Użyteczności Publicznej pogrupowanych w blisko tysiącu kategorii. Codziennie, aktywni użytkownicy AutoMapy zgromadzona na portalu Miplo.pl dodają do programu blisko 400 nowych, niezwykle dokładnie opisanych punktów POI. Dzięki temu, podróżując z AutoMapą bez problemu odnajdziemy już nie tylko bankomaty, apteki, kluby czy stacje benzynowe, ale również galerie handlowe, sklepy, kantory wymiany walut, banki czy nawet kluby fitness. AutoMapa poinformuje o dziurach w drodze, progach zwalniających, o miejscach, gdzie możemy skorzystać z bezprzewodowego Internetu  a także doprowadzi nad do ulubionych kawiarni i restauracji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.