W ramach projektu przewidziane są konkursy z nagrodami dla najbardziej kreatywnych uczestników

AV-School – szkoła antywirusowa Kaspersky Lab

AV-School – Szkoła Antywirusowa to serwis, który powstał w celu dostarczania dzieciom i młodzieży informacji na temat bezpiecznego korzystania z komputera.

Rozwój nowych technologii stanowi źródło zagrożeń, z którymi muszą borykać się młodzi internauci. Każdy uczeń narażony jest na rozmaite niebezpieczeństwa czyhające w sieci, z których najbardziej znanym jest cyberprzemoc. Cyberprzestępcy są jednak autorami wielu innych zagrożeń, które dotykają nie tylko pełnoletnich Internautów. Dzięki serwisowi AV-School uczniowie mogą nabyć nową wiedzę z dziedziny informatyki i bezpieczeństwa, a także otrzymają możliwość wymiany informacji z kolegami, z którymi łączy ich wspólna idea bezpiecznego korzystania z Sieci.

Poza bazą artykułów i porad serwis udostępnia forum, na którym uczniowie mogą dzielić się z innymi uczestnikami projektu swoimi opiniami, uwagami oraz problemami, związanymi nie tylko z informatyką. Dzięki temu, że twórcami portalu są w dużej mierze sami jego użytkownicy, serwis stwarza możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności a także zapoznania się z pomysłami kolegów posiadających podobne zainteresowania.

W ramach projektu przewidziane są konkursy z nagrodami dla najbardziej kreatywnych uczestników, jak również szkół mobilizujących młodzież do aktywnego udziału w  serwisie AV-School.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.