AVG Technologies otwiera Międzynarodowe Centrum Badawcze

Centrum AVG Malware TRAP ma zwiększyć wykrywalność nowych zagrożeń komputerowych i powstrzymać ich rozprzestrzenianie się w Internecie.

AVG Technologies dziś otworzył swoje międzynarodowe centrum badawczego w Brnie w Czechach. Centrum AVG Malware TRAP (M-TRAP – Malware Trending, Reporting, Analysis, Prevalence) zbiera i analizuje informacje o złośliwym oprogramowaniu i sposobach jego rozprzestrzeniania się w Internecie.

Naukowcy z Centrum M-TRAP badają złośliwe oprogramowanie w warunkach kwarantanny, pozyskując dane za pośrednictwem ponad 80 milionów użytkowników oprogramowania AVG na całym świecie. Obserwują zachowania i prędkości, co pozwala im stworzyć lekarstwo przeciwko złośliwemu oprogramowaniu. – M-TRAP będzie wyszukiwało wzajemne połączenia w celu wykrywania złośliwego oprogramowania i zapobiegania jego rozprzestrzenianiu. Obserwujemy wzrost ataków złośliwego oprogramowania na sieci społecznościowe, dlatego wyniki naszych badań będziemy wykorzystywać do rozwijania nowych technologii  skutecznej walki przeciwko tego rodzaju zagrożeniom komputerowym – powiedział Karel Obluk, CTO AVG Technologies, inicjator projektu M-TRAP.

Centrum AVG Malware TRAP, którego zespół składa się z pięciu profesjonalistów IT, współpracuje z Wydziałem Technologii Informatycznych Politechniki w Brnie. Dzięki temu partnerstwu studenci zyskują możliwość pracy w laboratoriach i zdobycia doświadczenia zawodowego. – W przeszłości wspieraliśmy już wiele projektów badawczych Politechniki w Brnie. Otwarcie naszego Centrum Badawczego da studentom  szansę wzięcia udziału w jego aktywności badawczej – dodaje Karel Obluk. Centrum w Brnie jest jednym z trzech ośrodków badawczych AVG zajmujących się odkrywaniem złośliwych kodów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.