Układ chłodzenia Twin Frozr od MSI wykorzystuje dwa automatycznie regulowane wentylatory

Co dwa wentylatory to nie jeden, czyli nowa karta graficzna MSI

MSI N275GTX Twin Frozr OC

Najnowszy układ chłodzenia Twin Frozr od MSI wykorzystuje dwa automatycznie regulowane wentylatory. Szybkość obrotów jest uzależniona od temperatury rdzenia graficznego (GPU), gwarantując cichą pracę zarówno podczas normalnych zadań, jak i podczas gier lub przetwarzania obrazów 3D. Obecność dwóch wentylatorów zapewnia dwa razy lepsze chłodzenie, a użytkownik nie musi się martwić, że w przypadku zepsucia wentylatora karta ulegnie uszkodzeniu. W takim przypadku funkcję chłodzenia karty całkowicie przejmuje drugi wentylator, utrzymując temperaturę pracy karty na stabilnym i bezpiecznym poziomie.

Układ chłodzenia karty MSI N275GTX Twin Frozr OC wykorzystuje układ pięciu rurek cieplnych, który w porównaniu z rozwiązaniami z dwoma lub czterema rurkami, znacznie polepsza rozpraszanie ciepła. Gorące powietrze jest najpierw odprowadzane ponad łopatki wentylatorów, a później rozproszone przez wytworzony podmuch. Takie rozwiązanie gwarantuje brak jakichkolwiek problemów związanych z przegrzaniem karty graficznej.

MSI zdecydowało się wykorzystać system kondensatorów polimerowych w swojej serii kart graficznych MSI N275GTX co ma poprawić ich żywotność i stabilność. Wszystkie karty MSI z rodziny N275GTX wspierają technologię NVIDIA PhysX oraz obsługują gry zgodne z bibliotekami DirectX 10. Nowa karta MSI jest wyposażona w 240 procesorów strumieniowych, 896MB pamięci GDDR3 z taktowaniem 448-bitowym.