Co dwa wentylatory to nie jeden, czyli nowa karta graficzna MSI

MSI wprowadza dziś na rynek kartę graficzną N275GTX Twin Frozr OC, z dwoma wentylatorami i systemem chłodzenia Twin Frozr, składającym się z 5 ciepłowodów.

Najnowszy układ chłodzenia Twin Frozr od MSI wykorzystuje dwa automatycznie regulowane wentylatory. Szybkość obrotów jest uzależniona od temperatury rdzenia graficznego (GPU), gwarantując cichą pracę zarówno podczas normalnych zadań, jak i podczas gier lub przetwarzania obrazów 3D. Obecność dwóch wentylatorów zapewnia dwa razy lepsze chłodzenie, a użytkownik nie musi się martwić, że w przypadku zepsucia wentylatora karta ulegnie uszkodzeniu. W takim przypadku funkcję chłodzenia karty całkowicie przejmuje drugi wentylator, utrzymując temperaturę pracy karty na stabilnym i bezpiecznym poziomie.

Układ chłodzenia karty MSI N275GTX Twin Frozr OC wykorzystuje układ pięciu rurek cieplnych, który w porównaniu z rozwiązaniami z dwoma lub czterema rurkami, znacznie polepsza rozpraszanie ciepła. Gorące powietrze jest najpierw odprowadzane ponad łopatki wentylatorów, a później rozproszone przez wytworzony podmuch. Takie rozwiązanie gwarantuje brak jakichkolwiek problemów związanych z przegrzaniem karty graficznej.

MSI zdecydowało się wykorzystać system kondensatorów polimerowych w swojej serii kart graficznych MSI N275GTX co ma poprawić ich żywotność i stabilność. Wszystkie karty MSI z rodziny N275GTX wspierają technologię NVIDIA PhysX oraz obsługują gry zgodne z bibliotekami DirectX 10. Nowa karta MSI jest wyposażona w 240 procesorów strumieniowych, 896MB pamięci GDDR3 z taktowaniem 448-bitowym.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.