COMMON Europe Congress w Krakowie

Ponad 70 wykładów i prezentacji w trzy dni, wieczorne zwiedzanie Krakowa i uroczysta kolacja w kopalni Wieliczka, to tylko niektóre punkty programu COMMON Europe Congress 2009.

Kongresy, w których uczestniczą informatycy z całej Europy i USA odbywają się co roku. Ostatni odbył się w Barcelonie. Po raz drugi zaszczyt organizacji kongresu europejskiego przypadł Stowarzyszeniu Użytkowników Komputerów IBM COMMON Polska – wcześniej CEC gościł w Warszawie w maju 2003 r.

– Fakt, że Polska już drugi raz jest organizatorem CEC jest najlepszym dowodem, że działania COMMON Polska są zauważane i doceniane w Europie. Szczególnie wysoką pozycję mamy w realizacji programu Inicjatywa Akademicka, który w całej Europie najbardziej dynamicznie rozwija się w Polsce – mówi Grzegorz Siwiec, marketing director COMMON Europe.

Dlatego w tym roku, po raz pierwszy kongres, który odbędzie się w dniach 6-9 czerwca w Krakowie, nie jest wyłącznie spotkaniem członków stowarzyszenia COMMON Europe, ale również studentów z całej Europy korzystających z zajęć Inicjatywy Akademickiej (i for Business and AIX Academy). Studenci uczestniczą w kongresie bezpłatnie, muszą jedynie zarejestrować chęć w nim udziału na stronie internetowej COMMON. Partnerami CEC 2009 są Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i IBM, a wśród wykładowców znalazł się m.in. Frank Soltis, twórca serwerów IBM AS/400, IBM System i, IBM POWER Systems i procesorów IBM POWER.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.