4chan - patologia satyry lub satyra patologii

Dowcipnisie z 4chanu zabawili się kosztem witryny Time.com

Time.com

Witryna Time.com postanowiła oddać głos czytelnikom w sprawie rankingu najbardziej wpływowych osób świata. Administratorzy witryny chwalili się, że zastosowali najlepsze dostępne na rynku zabezpieczenia, w tym system reCAPTCHA. Wszystko na nic: dowcipnisie z forum 4chan.org postanowili się zabawić kosztem Time’a.

Użytkownicy 4chana dość szybko wykryli wszystkie słabości systemu i zaatakowali swoimi skryptami i spambotami. Nie minęło wiele czasu, a już najbardziej wpływową osobą w rankingu został moot, twórca kultowego już obrazkowego forum. Co więcej, pierwsze litery imion kolejnych osób z listy stworzyły kolejny, ukryty przekaz.

Co jeszcze zabawniejsze, nikt z redaktorów nie zorientował się, co właściwie się stało, w poniedziałek rano bowiem jeden z najbardziej poważanych portali w Internecie przekazał bezbłędnie światu wiadomość: „mARBLECAKE ALSO THE GAME”.

Znaczenie komunikatu zrozumieją tylko stali bywalcy 4chana (ostrzegamy – witryna odpowiednia jest tylko i wyłacznie dla dorosłych!)… pamiętajcie tylko, że dopóki nie pamiętacie, że gracie, to wygrywacie;-).