Dwie kamery Full HD z twardymi dyskami

Sony wprowadza na rynek dwie kamery cyfrowe, rejestrujące obraz w rozdzielczość Full HD w formacie AVCHD, wraz z 5.1-kanałowym dźwiękiem. Posiadają one wbudowane dyski twarde.

Kamery o nazwach Sony HDR-XR520VE i HDR-XR500VE różnią się od siebie wyłącznie pojemnością dysku twardego – odpowiednio 240 (101 godzin filmu HD) i 120 GB (50h filmu). Możliwy jest również zapis w trybie HYBRID, na oferowanych oddzielnie kartach pamięci Memory Stick. Modele, o których pierwszy raz słyszeliśmy podczas targów CES 2009, oferują rejestrowanie materiałów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli w formacie AVCHD.

W ich wyposażeniu znajdziemy przetwornik obrazu Exmor R CMOS, szybki procesor obrazu BIONZ, zaawansowany obiektyw Sony G Lens z zoomem optycznym 12x, optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem zapewniającym 10-krotnie skuteczniejszą kompensację drgań, tryb x.v.Color oraz funkcje rozpoznawania twarzy i uśmiechu.

Co więcej otrzymamy optymalizację zakresu dynamicznego (D-Range Optimiser) z automatyczną kompensacją światła w tle, funkcję zapisu fotografii o rozdzielczości 8,3 Megapiksela w trakcie nagrywania filmu, a także automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych przez GPS oraz mapę z indeksem miejsc.

Pozostałe funkcje obejmują odtwarzanie głównych scen nagrania – automatyczne wybieranie najistotniejszych ujęć i ich odtwarzanie z podkładem dźwiękowym i przejściami między scenami, łatwy w użyciu, panoramiczny 3,2-calowy ekran dotykowy Xtra Fine LCD, panoramiczny wizjer 0,27 cala (123 tys. punktów), nagrywanie 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego i kierunkowy mikrofon oraz złącza HDMI / komponentowe.

Obydwie kamery firmy Sony są już dostępne na polskim rynku, w cenach około 5200 i 4600 złotych, odpowiednio za modele HDR-XR520VE i HDR-XR500VE.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.