sevenload będzie udostępniać w Polsce filmy w jakości HD

Filmy HD na portalu sevenload

sevenload

Od tej pory sevenload będzie udostępniać w Polsce filmy w jakości HD (w tym także kontent Premium) – zarówno na www.sevenload.pl jak również poprzez embedder player na blogach internautów i stronach firm zewnętrznych.

Firma po raz pierwszy przedstawiła swój nowy player HD w grudniu 2008, od stycznia 2009 jest on stałą częścią zachodnio-europejskich stron portalu, a teraz stał się integralnym elementem polskiej witryny.

Player filmów HD sevenload pozwala użytkownikom na płynną zmianę jakości odtwarzanego filmu ze standardowej na HD. Funkcja ta dostępna jest dla wszystkich filmów video zarówno na platformie sevenload, jak również umieszczonych na zewnętrznych stronach lub blogach, wykorzystujących embedded player firmy sevenload. Użytkownicy mogą włączyć funkcję HD klikając na przycisk „HD on / off” w menu na ekranie filmu, pod warunkiem, iż materiał video został pierwotnie wgrany w rozdzielczości co najmniej 1 280 x 720 pikseli. Oprócz odtwarzania filmów o pełnym lub panoramicznym kadrze (tj. przekątnej ekranu 4:3 i 16:9), sevenload uruchomił również funkcję „Zoom” oraz funkcję „włączenia / wyłączenia światła” na stronie, która umożliwia ściemnienie tła pulpitu, a tym samym zapewnia lepszą percepcję odbioru filmu.

Przykładowy film HD: http://pl.sevenload.com/hdshowcase