Tuner TV WinFast DTV Dongle H jest zgodny z formatem MPEG-4

Hybrydowy tuner TV Leadteka zgodny ze standardem MPEG-4

Leadtek WinFast DTV Dongle H

Na dzień dzisiejszy sygnał cyfrowy MPEG-4 możemy odbierać z 8 nadajników. Poczynając od roku 2010 liczba nadajników emitujących sygnał cyfrowy ma systematycznie rosnąć. Kompatybilny właśnie z nim jest tuner TV WinFast DTV Dongle H. Dodatkowym plusem powyższego urządzenia jest także obsługa sygnału analogowego, z którego korzystają w chwili obecnej wszyscy nadawcy programów telewizyjnych i radiowych Polsce.

WinFast DTV Dongle H współpracuje z dowolnym komputerem stacjonarnym lub notebookiem, wyposażonym w port USB 2.0. Dzięki technologii hybrydowej możemy odbierać programy radiowe i telewizyjne zarówno w formacie cyfrowym jak i analogowym. Niewielkie gabaryty – 10×2,4×1,2 cm – to kolejny atut WinFast DTV Dongle H. Na obudowie tunera umieszczono diodę sygnalizacyjną LED oraz sensor IR, umożliwiający zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą pilota.

Dzięki funkcji Scheduled Power możemy bez problemu zaplanować nagranie interesującej nas audycji radiowej lub programu TV, które zostaną automatycznie zapisane na naszym dysku w formacie MPEG-2 (jakość DVD). Co więcej, za pomocą aplikacji DirectBurn, możemy wybrane programy zapisywać bezpośrednio na płycie VCD/SVCD lub DVD.

Kolejne wygodne rozwiązanie to tryb TwinView, który umożliwia oglądanie jednego programu TV podczas gdy drugi, wybrany przez nas, będzie zapisywany na twardym dysku. Sterowanie tymi, a także innymi funkcjami odbywa się za pomocą pilota WinFast all-in-one!. Dodatkowo w komplecie z WinFast DTV Dongle H otrzymujemy oprogramowanie WinFast MoViE (Mobile Video Express), które daje nam możliwość tworzenia albumów 3D, konwertowanie wideo do formatów iPod i PSP. W pakiecie znajduje się również aplikacja Orb służąca do wideo-streamingu.