Panasonic rozpoczyna prace nad dwuobiektywową kamerą, za pomocą której można będzie łatwo nagrywać trójwymiarowych obraz

Już niedługo filmowcy będą mogli nagrywać materiał 3D

Panasonic rozpoczął prace nad profesjonalnym system produkcji trójwymiarowego obrazu. Firma przedstawi modele koncepcyjne systemu 3D podczas kwietniowych targów NAB w Las Vegas.

Podczas japońskich targów CEATEC w 2008 roku firma Panasonic przedstawiła oparty na wyświetlaczu plazmowym i odtwarzaczu Blu-ray system kina domowego pozwalający na oglądanie trójwymiarowego obrazu. Następnym krokiem w rozwoju technologii 3D było uruchomienie wspierającego hollywoodzkie studia filmowe w produkcji tytułów 3D na Blu-ray, centrum authoringowego zlokalizowanego przy Panasonic Hollywood Laboratory. Produkcja trójwymiarowych tytułów wymaga dużych nakładów finansowych i czasowych. Proponowany przez Panasonic system produkcyjny ma umożliwić łatwiejszą i bardziej wydajną produkcję materiału 3D.

Obecnie producenci muszą własnoręcznie konstruować odpowiednie systemy produkcyjne poprzez fizyczne łączenie kilku urządzeń 2D. Firma Panasonic rozpoczyna prace nad dwuobiektywową kamerą, za pomocą której można będzie łatwo nagrywać trójwymiarowych obraz. Uzupełnieniem systemu jest ekran plazmowy zgodny z technologią 3D, za pomocą którego realizatorzy będą mogli łatwo i szybko ocenić jakość zarejestrowanego materiału.

Dzięki pozbawionej części mechanicznych konstrukcji typu „solid-state”, w oparciu o którą zbudowano system P2, kamera będzie miała niewielki, jak na system profesjonalny, rozmiar umożliwiając elastyczną realizację nagrań i pozwalając na maksymalną kreatywność, jednocześnie redukując problemy związane z użytkowaniem urządzenia. System 3D Full HD oparty na autorskiej technologii P2 opracowanej przez Panasonic, umożliwia też nagrywanie dwóch kanałów obrazu Full HD na karcie P2, która podobnie jak kamera, skonstruowana jest w technologii „solid-state”.  System 3D Drive opracowany przez firmę Panasonic pozwala na wyświetlanie obrazu dla lewego i prawego oka  umożliwiając wyświetlanie trójwymiarowych filmów na dużym ekranie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.