Malutki desktop z platformą nVidia ION

Znamy już szczegóły techniczne nowego nettopa firmy Acer, który nosi nazwę Hornet. Dostępne będą trzy wersje - wszystkie z platformą ION, radzącą sobie z materiałami Full HD.

Acer Hornet, niewielkich rozmiarów desktop montowany z tyłu monitora, po raz pierwszy ujrzał światło dzienne pod koniec lutego. Teraz znamy nieco więcej szczegółów na jego temat, chociaż tajwański producent wciąż oficjalnie go nie przedstawił. Zaplanowane są trzy wersje – wszystkie oparte na platformie nVidia ION, która bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem materiałów o rozdzielczości 1080p.

Ponadto znajdziemy tu złącze HDMI, procesor Intel Atom 230 z taktowaniem 1,6 GHz, do 2 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 80 lub 160 GB. Standardowa wersja dostępna będzie z preinstalowanym systemem Vista Home Basic, podczas gdy modele Deluxe i Media Center wyposażono w systemy Vista Home Premium oraz ładujący się w parę sekund Linux „BoxShell”.

Nettop Acera ma pojawić się na rynku w drugim kwartale 2009 roku, zaś jego cena będzie mieścić się w przedziale 150 – 300 dolarów, w zależności od konfiguracji. To oznacza, że co najmniej będziemy musieli zapłacić 550 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.