W tym roku odbywa się piąta, jubileuszowa edycja konkursu, zorganizowana w 60. rocznicę urodzin jej patrona

Młodzi wizjonerzy informatyki, wystąp!

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można przesyłać aplikacje do konkursu naukowego o Nagrodę im. Witolda Lipskiego. Konkurs adresowany jest do młodych informatyków.

W poniedziałek, 20 kwietnia mija termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej, piątej edycji konkursu im. Witolda Lipskiego. Konkurs promuje aktywność młodych (do 30 roku życia) adeptów nauki, ich niestandardowe podejście do myślenia o zagadnieniach informatycznych oraz innowacyjność w pracy badawczej. Kandydatami mogą być pracownicy, doktoranci lub studenci szkoły wyższej lub instytucji – tak państwowej, jak i prywatnej – prowadzącej badania naukowe w dziedzinie informatyki.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się pod tym adresem, zaś ogłoszenie wyników nastąpi jesienią 2009 roku. Wysokość nagrody w tegorocznym konkursie wynosi 10 tysięcy złotych (brutto).

Dr hab. Witold Lipski był wybitnym, przedwcześnie zmarłym polskim informatykiem. W krótkim czasie ten absolwent Studium Podstawowych Problemów Techniki przy Politechnice Warszawskiej stworzył imponujący dorobek naukowy, obejmujący trzy kierunki badawcze: kombinatorykę, teorię wyszukiwania informacji oraz geometrię obliczeniową.

W każdej z tych dziedzin wprowadził nowe, owocne idee i uzyskiwał ważne do dziś wyniki, które przyniosły mu światowy rozgłos. Więcej informacji o Witoldzie Lipskim możecie znaleźć tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.