Multimedialne nowości HP

HP zaprezentował nowy komputer stacjonarny oraz monitory panoramiczne, które dedykowane są edycji i obsłudze multimediów.

Wprowadzony na polski rynek komputer HP Pavilion Elite m9661pl umożliwia szybką i niezawodną obsługę plików multimedialnych oraz ich przechowywanie. Konfiguracja ta, to między innymi procesor Intel Core i7 920, dysk twardy o pojemności do 1 TB oraz 6 GB pamięci DDR3. Umożliwiają one łatwą obsługę zaawansowanych zadań, takich jak strumieniowa transmisja wideo oraz edytowanie zdjęć. Konfiguracja tego wydajnego komputera jest już dostępna od 6 000 PLN brutto. Wyposażenie obejmuje kartę graficzną ATI Radeon HD 4850 1GB, dysk twardy 1TB GB oraz nagrywarkę DVD SuperMulti, która pozwala tworzyć płyty DVD i CD z własnymi etykietami w technologii Lightscribe. Łączność zapewnia wbudowana karta bezprzewodowa b/g/n, hybrydowy tuner TV DVB-T oraz pilot zdalnego sterowania podkreślają walory multimedialne tej konstrukcji.

Aby zapewnić dodatkową pamięć na przechowywanie zdjęć, muzyki i filmów, komputery z linii m9600 zostały wyposażone w dwie wnęki na napędy, które umożliwiają zainstalowanie opcjonalnych urządzeń HP Personal Media Drive oraz HP Pocket Media Drive. Rozwiązanie te pozwala z łatwością przenosić np. zdjęcia lub filmy z wakacji  na inne komputery. Ponadto urządzenia oferują przycisk HP Easy Backup, który umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych plików.

Jako uzupełnienie nowego komputera HP zaprezentował cztery monitory, które zapewniają obraz w wysokiej rozdzielczości. Urządzenia charakteryzują się współczynnikiem kształtu 16:9, dzięki czemu nadają się do przeglądania treści multimedialnych, edytowania zdjęć oraz grania w gry komputerowe. Oferta nowych monitorów HP obejmuje model HP 2009m o przekątnej 20 cali, wersje v o przekątnej 21,5 cala HP 2159m i HP 2159v oraz monitor HP 2309m o przekątnej 23 cale. Modele 2159m i 2309m obsługują technologię HDMI, która umożliwia podłączenie źródeł sygnału w wysokiej rozdzielczości. Urządzenia posiadają wbudowane głośniki. Monitory 2009m, 2159m/v i w2309m umożliwiają także regulację wysokości i nachylenia. Wszystkie nowe monitory posiadają certyfikat ENERGY STAR.

Bezprzewodowa mysz HP Eco-Comfort nie zawiera PCW i jest w 30 procentach wykonane z plastiku z recyklingu. Opakowanie zawiera 76 procent materiałów przetworzonych. Bezprzewodowa mysz Eco-Comfort jest wyposażona w czujnik laserowy umożliwiający dokładny ruch kursora. Jej zaokrąglona, wygodna obudowa posiada dwa przyciski służące do uruchamiania aplikacji, dostosowywania głośności, wybierania opcji, zbliżania i oddalania obrazów oraz otwierania witryn internetowych. Ponadto urządzenie jest wyposażone w funkcje automatycznego oszczędzania energii, które umożliwiają przejście urządzenia do trybu gotowości. Dostępna od maja na polskim rynku.

Wszystkie wymienione produkty pojawią się w ofercie HP Polska w kwietniu.

  • Komputer z serii Pavilion Elite m9661pl będzie dostępny za około 6 000 PLN brutto.
  • Monitor HP 2009v w cenie 629 PLN brutto
  • Monitor HP 2159m w cenie 929 PLN brutto
  • Monitor HP 2159v w cenie 829 PLN brutto
  • Monitor HP 2309m w cenie 1 129 PLN brutto
  • Mysz bezprzewodowa HP Eco-Comfort będzie dostępna od maja w Polsce.

Nowe komputery oraz monitory są objęte 2 letnim okresem gwarancyjnym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.