Pajączek w najtańszej wersji Standard kosztuje 75 zł brutto

Nowa wersja Pajączka – nowe ułatwienia przy tworzeniu stron WWW

Creamsoft Pajączek 5.9.0

Podstawowym celem modyfikacji było poprawienie stabilności na różnych systemach operacyjnych oraz ułatwienie pracy początkującym użytkownikom. Nowa wersja to także nowe zasady licencjonowania i nowe, korzystniejsze ceny. Bieżąca wersja została gruntownie przetestowana przez autorów na Windows 98 SE, 2000, XP oraz Vista. Pajączek był również testowany w chińskim i amerykańskim oddziale firmy Microsoft pod kątem współpracy z nowym systemem Windows 7. Według zapewnień Creamsoft, na wszystkich tych systemach program pracuje poprawnie.

Ułatwienie pracy początkującym to przede wszystkim narzędzie kreatora strony, który uruchamiany jest przy starcie programu i pozwala na szybkie i łatwe stworzenie pierwszej strony na podstawie wbudowanych w program atrakcyjnych szablonów. Jest to nawiązanie do jednej z pierwszych wersji Pajączka o nazwie Light, która była takim właśnie kreatorem i z pomocą której wiele osób stworzyło swoją pierwszą stronę.

Jedną z ważniejszych zmian w bieżącej wersji programu są nowe zasady licencjonowania i nowe ceny poprawiające dostępność programu. Począwszy od wersji 5.9.0 wprowadzony został system darmowych aktualizacji przez określony czas np. 1 rok, 2 lata, 3 lata i na zawsze. Użytkownik może korzystać z programu bezterminowo wybierając dodatkowo okres czasu, w trakcie którego może pobierać i instalować nowe wersje bez żadnych dodatkowych opłat upgrade. Korzyścią wynikającą z tej nowości jest przede wszystkim niższa cena oraz możliwość darmowych aktualizacji nie tylko w ramach wersji 5, ale również do wersji 6 czy 7, które pojawią się w przyszłości.

Pajączek w najtańszej wersji Standard kosztuje 75 zł brutto. Wersja Professional to koszt 162 zł brutto. Warto również wspomnieć, że Pajączek jest dostępny z 70% rabatem dla osób niepełnosprawnych oraz 40% rabatem dla szkół i organizacji charytatywnych.