Nowe możliwości dostępne w Google App Engine

Nowa wersja Google App Engine stanowi kolejny etap na drodze do udostępnienia infrastruktury Google wszystkim programistom, niezależnie od zatrudnienia.

Nowe funkcje, jakie posiada uaktualniona wersja Google App Engine, to m.in.:

  • Obsługa Cron. Programiści chcą uruchamiać zadania w regularnych odstępach czasu, bez pracochłonnego monitorowania i poprawiania kodu. Od dziś programiści App Engine mogą planować automatyczne wykonywanie zadań za pomocą usługi cron.
  • Import i eksport baz danych. Programiści potrzebują swobody przenoszenia danych zgodnie z potrzebami biznesowymi. Od dziś programiści mogą przenosić gigabajty danych do App Engine z wykorzystaniem nowego narzędzia do importowania. Funkcje eksportowania danych będą dostępne w przyszłym miesiącu.
  • Dostęp do danych za zaporą sieciową. Programiści korporacyjni potrzebują zarówno bezpieczeństwa danych zapewnianego przez zaporę sieciową, jak i łatwości wdrażania oferowanej przez aplikacje WWW, ale programy działające w internetowej „chmurze” zwykle nie mogą uzyskać dostępu do lokalnych magazynów danych. Aby rozwiązać ten problem, Google wprowadza narzędzie Secure Data Connector, które zapewnia centralnie zarządzany dostęp do lokalnych danych z poziomu Google Apps, w tym rozwiązań opartych na App Engine i na gadżetach.

Ponadto Google oferuje programistom wczesną, testową wersję obsługi języka programowania Java w App Engine. Wersja ta będzie dostępna dla 10 000 użytkowników, którzy zarejestrują się jako pierwsi, a jej celem jest zasięgnięcie opinii o produkcie wśród programistów Javy. Oto najważniejsze cechy tej wersji:

  • Zgodność ze standardami. App Engine wykorzystuje standardowe interfejsy API i biblioteki Javy, więc programiści mogą pracować ze znajomymi narzędziami oraz modelami i łatwo wdrażać kod Javy na wszystkich standardowych kontenerach serwletów J2EE, takich jak IBM WebSphere, Tomcat i inne.
  • Kompleksowość. Wczesna obsługa Javy w App Engine obejmuje środowisko uruchomieniowe, integrację z nowym pakietem Google Web Toolkit 1.6 oraz wtyczkę Google do oprogramowania Eclipse. Kombinacja tych narzędzi umożliwia pisanie aplikacji AJAX w jednym języku, od klienta do serwera.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.