Katalog aplikacji dla SUSE Linux Enterprise i innych dystrybucji Linuksa - na razie w wersji beta

Pierwszy w Polsce katalog aplikacji dla SUSE Linux Enterprise i innych dystrybucji Linuksa

Dobra wiadomość nie tylko dla użytkowników Linuksa: polskojęzyczne aplikacje działające na platformie Linux można znaleźć w jednym, łatwo dostępnym katalogu.

W sieci jest już dostępny pierwszy na naszym rynku katalog polskojęzycznych aplikacji dla SUSE Linux Enterprise i innych dystrybucji Linuksa. Uruchomiony właśnie katalog pokazuje bogactwo polskojęzycznych aplikacji działających w środowisku Linux i odpowiada na podnoszony przez konkurencję zarzut ograniczonej liczby oprogramowania, które można uruchomić na tej platformie. Problemem zwykle nie jest sam brak aplikacji, gdyż ich liczba wraz z popularnością Linuksa systematycznie wzrasta, ale dostęp do odpowiedniego źródła, gdzie zainteresowani mogliby szybko i łatwo sprawdzić dostępność poszukiwanych przez nich rozwiązań. Stworzenie takiego źródła było celem projektu zainicjowanego przez firmę Novell.

Obecnie w katalogu dostępnym na stronie www.suse.pl/katalog udostępnionych jest ponad 150 aplikacji, przeznaczonych głównie dla biznesu. Można je przeglądać według nazw producentów, nazw aplikacji oraz kategorii tych aplikacji. Dostępna jest również wyszukiwarka umożliwiająca odnalezienie konkretnej, poszukiwanej aplikacji, o ile znamy jej nazwę. Każda aplikacja umieszczona w katalogu posiada krótki opis, informacje o producencie i kontakt oraz jest przyporządkowana do odpowiedniej kategorii, co ułatwia wybór przez potencjalnego użytkownika.

Katalog jest otwarty na nowe aplikacje. Ich liczba w katalogu może więc szybko rosnąć przy udziale producentów rozwiązań, którzy mogą w prosty sposób samodzielnie dodawać swoje produkty do katalogu oraz dzięki aktywnej społeczności linuksowej. Oprócz dodawania aplikacji do katalogu, producenci mają również możliwość przystąpienia do bezpłatnego programu partnerskiego dla Partnerów Technologicznych firmy Novell i certyfikowania swoich produktów pod kątem działania na systemach SUSE Linux Enterprise. Certyfikowana aplikacja nie tylko znajdzie się na wyróżnionym miejscu w polskim katalogu aplikacji, ale będzie również promowana w globalnym katalogu firmy Novell.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.