W ramach usług przygotowawczych do budowy Systemu opracowano i uruchomiono projekt, wykorzystujący kodowanie MPEG-4 HD/SD w Systemie Multipleksu

Platforma Narodowa telewizji cyfrowej DVB-T

VECTOR

Założenia projektu obejmowały dostarczenie i zintegrowanie urządzeń zapewniających transmisję 25 kanałów MPEG-4 SD oraz dwóch MPEG-4 HD z redundancją, w trzech multipleksach – DVB-S, DVB-S2, DVB-T. Telewizja Polska S.A. wykorzystuje do transmisji sygnału telewizyjnego najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia dostępne na rynku. W tym zakresie od lat współpracuje z firmą VECTOR, która wraz z czołowymi światowymi producentami sprzętu tworzy systemy, spełniające najwyższe standardy, obowiązujące w wymagającej branży telewizyjnej. Wybrany system oparty został o urządzenia firmy Tandberg Television part of the Ericsson Group do realizacji kodowania MPEG-4.

W projekcie realizacji Systemu Multipleksu Cyfrowego, który był jednym z największych projektów telewizji cyfrowej zrealizowanych w Polsce w ubiegłym roku, możemy wyróżnić następujące etapy:

  • Czerwiec 2008 – złożenie oferty
  • Wrzesień 2008 – decyzja o wyborze kontrahenta (VECTOR + Tandberg Television)
  • Październik 2008 – integracja systemu w laboratorium VECTOR – testy akceptacji Tandberg Television
  • Listopad 2008 – rozpoczęcie integracji w TVP
  • Styczeń 2009 – zakończenie integracji – testy akceptacyjne TVP
  • Luty 2009 – odbiór systemu, integracja CA, włączenie systemu „on air”

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie tutaj.