A ty do czego używasz Linuksa?

Pokaż, do czego używasz Linuksa – i wygraj

Rusza międzynarodowy konkurs na krótki film wideo przedstawiający zastosowania Linuksa. Organizatorem zawodów jest firma Novell.

Novell wraz z grupą partnerów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w międzynarodowym konkursie na krótki film wideo, w najciekawszy sposób przedstawiający zastosowania systemu Linux. Główna nagroda to 2 000 USD, na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają też netbooki HP Mini 2140, zaś dziesięć drugich miejsc zostanie nagrodzonych kamerami Flip Mino.

Tematyka zgłaszanych do konkursu filmów może być dowolna – mogą nią być zarówno rewolucyjne rozwiązania zbudowane na bazie Linuksa, jak i codzienne prace, które dzięki systemowi Linux można wykonać łatwiej i szybciej. Film może być opowiastką, prezentacją osiągnięcia lub materiałem instruktażowym. Ważne, by stanowił atrakcyjnie przedstawioną odpowiedź na pytanie „do czego używasz Linuksa” (What do you do with Linux). Wyboru zwycięzców, spośród finalistów wyłonionych przez sponsorów konkursu, dokonają internauci – uczestnicy społeczności open source.

Uczestnicy konkursu muszą spełnić kilka prostych wymagań: film musi trwać najwyżej jedną minutę i być w formacie dopuszczanym przez YouTube, musi być w języku angielskim (lub mieć angielskie napisy), zaś uczestnicy muszą być pełnoletni i nie mogą być pracownikami firmy Novell i jej partnerów. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na witrynie http://www.howdoyoulinux.com, gdzie również można zgłaszać swoje filmy. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 1 czerwca 2009 r, zaś 3 czerwca zostanie przedstawiona lista finalistów i rozpocznie się internetowe głosowanie na  najlepszy film, które potrwa do końca miesiąca. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 1 lipca.

Sponsorami konkursu są firmy Novell, HP i Intel oraz The Linux Foundation.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.