Fundacja Kidprotect.pl to najstarsza w Polsce organizacja pozarządowa zajmująca się problematyką bezpieczeństwa dzieci w internecie

Pomyśl o cyber-bezpiecznych wakacjach

O bezpieczeństwo w ramach wakacji wirtualnych trzeba dbać tak samo, jak w przypadku wyjazdów na kolonie. Aby to ułatwić, fundacja Kidprotect.pl obniża ceny szkoleń dla placówek oświatowych.

Polscy uczniowie wchodzą w okres egzaminów gimnazjalnych, matur, powoli kończy się rok szkolny i zbliżają się wakacje, czyli okres, w którym młodzi ludzie jeszcze więcej czasu, niż w okresie szkolnym, spędzają w sieci. Dostęp do szkodliwych treści takich jak pornografia, przemoc, wulgarność, ryzyko kontaktu z pedofilami i werbownikami sekt, cyberprzemoc, zagrożenia technologiczne, cybeprzestępczość, uzależnienie od sieci – to najwazniejsze zagrożenia, z jakimi wiąże się wirtualna aktywność dzieci i młodzieży.

Fundacja Kidprotect.pl od 2002 roku prowadzi szkolenia dla nauczycieli w ramach rad pedagogicznych oraz dla rodziców w czasie wywiadówek.na temat bezpieczeństwa w internecie. „Uczymy dorosłych, co mogą zrobić dla bezpieczeństwa dzieci, pokazujemy im, że nie potrzeba do tego wcale fachowej wiedzy informatycznej” – opowiada Jakub Śpiewak, założyciel i szef Fundacji. Eksperci z fundacji jeżdżą po całej Polsce i prowadzą zajęcia.

Aby ułatwić dostęp do szkoleń dla dorosłych i uczniów, fundacja wprowadziła nowe ceny szkoleń. Do tej pory koszt organizacji szkoleniowej rady pedagogicznej wynosił 400 zł, wywiadówki – 450 zł, a zajęć z uczniami – 500 zł.

Teraz wszystkie szkolenia „Bezpieczny Internet, Bezpieczne Dzieci” zamówione między 20 kwietnia a zrealizowane przed wakacjami będą miały taką samą cenę – 420 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.