Ten wpis w Rejestrze jest odpowiedzialny za niepotrzebne wyświetlanie zadań folderów. Szybkie odnalezienie wpisu umożliwi funkcja wyszukiwania.

Pozbycie się irytujących zadań folderów z Pulpitu

Od niedawna, podobnie jak w Eksploratorze Windows, z lewej strony Pulpitu pojawia się lista z zadaniami folderów. Jest to nie tylko irytujące, ale też zajmuje cenne miejsce.

Problem jest związany z Active Desktop i występuje, gdy wpis w Rejestrze systemowym odpowiedzialny za odwołanie do pliku konfiguracyjnego »desktop.htt« wskazuje nieprawidłową ścieżkę.

W celu rozwiązania problemu wybieramy w menu Start polecenie »Uruchom«, następnie wpisujemy »regedit« i klikamy przycisk »OK«. W edytorze Rejestru musimy odnaleźć ciąg znaków »PersistMoniker«, który jest całkiem nieźle ukryty w kluczu »HKEY_CLASSES_ROOTCLSID0021400-0000-0000-C000-000000000046}shellexExtShellFolderViews{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}«. Powyższy ciąg szybko zlokalizujemy, wpisując go (lub jego fragment) w oknie polecenia »Edycja | Znajdź«. Jeżeli ciąg znaków nie istnieje, utworzymy wartość za pomocą polecenia »Edycja | Nowy | Wartość ciągu«. W każdym wypadku musimy sprawdzić, czy na pewno znajdujemy się w powyższym kluczu, gdyż taki ciąg znaków występuje w Rejestrze wielokrotnie. W celu edycji dwukrotnie klikamy ów ciąg. Aktualną przypisaną mu wartość zmieniamy na »file://%userappdata%MicrosoftInternet ExplorerDesktop.htt«.

Modyfikację wartości potwierdzamy, klikając przycisk »OK«, po czym zamykamy edytor Rejestru. System operacyjny sam zadba o zawartość pliku »desktop.htt«. Zadania folderów powinny zniknąć po modyfikacji wpisu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.