Radeon HD 4770 – znamy specyfikację

AMD, jako pierwszy producent na rynku kart graficznych, wprowadza model oparty na procesorze graficznym wytworzonym w technologii 40 nanometrów - RV740.

Pierwsza ukończona już karta oparta na układzie RV740 będzie nosić nazwę ATI Radeon HD 4770. Będzie to budżetowy model, którego cena ma mieścić się w granicach 100 dolarów (350 złotych). Nowy Radek będzie konkurował z kartą GeForce 9800 GT (chyba, że nVidia znów zmieni jej nazwę) i jak pokazują pierwsze testy, pozostawi ją daleko z tyłu, pomimo że będzie od niej znacznie tańszy.

Chińska witryna PCPOP.com opublikowała nie tylko zdjęcia nowej karty AMD, ale również szczegółową specyfikację i pierwsze testy wydajnościowe. Te ostatnie prawdopodobnie zostały przeprowadzone przez AMD, ale mimo wszystko mogą nam odpowiedzieć na pytanie, czego możemy się spodziewać po pierwszej karcie z procesorem wytworzonym w 40-nanometrowej technologii.

Procesor nowej karty będzie pracować z częstotliwością 750 MHz, natomiast 512 MB pamięci GDDR5 taktowane będzie zegarem 3600 MHz (przepustowość 51,2 GB/s). Ponadto w wyposażeniu znajdziemy 128-bitową szynę pamięci i 640 procesorów strumieniowych. Maksymalnie karta ma pobierać 80W mocy.

Radeon HD 4770 ma pojawić się na półkach sklepowych jeszcze w tym miesiącu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.