Marcin

Rekord świata 3DMark06 w rękach Polaków

17 kwietnia podczas GIGABYTE Open Overclocking Championship 2009 w Pradze zmierzyły się najlepsze drużyny walcząc o tytuł mistrza Europy w overclockingu.

Przedstawiciele Polski, Marcin „Ryba” Rywak i Piotr „Chaos” Maj, ustanowili nowy rekord świata w popularnym benchmarku 3DMark06 (260GTX w SLI), osiągając 31 326 punktów i wyprzedzając tym samym zarówno Belgów (31 258 punktów), jak i faworytów tegorocznych rozgrywek – team z Grecji (poniżej 31 tys. punktów). Ostatecznie suma wyników osiągniętych w dwóch konkurencjach (SuperPI oraz Benchmark 3DMark06) pozwoliła reprezentantom Polski na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji ogólnej zaraz za Belgami. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szwecji.

GIGABYTE uwzględniając szczególne wymagania zaawansowanych użytkowników dostarczył zawodnikom płyty główne GA-EX58-UD4P przeznaczone do współpracy z najnowszymi procesorami Intel Core i7 965 Extreme oraz karty graficzne GV-N26OC-896H-B pracujące w trybie SLI.

Zwycięzcy GOOC 2009 otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 dolarów, zdobywcy drugiego oraz trzeciego miejsca kolejno 1 000 i 500 dolarów. Trzy najlepsze teamy zostały dodatkowo wyróżnione nagrodami w postaci sprzętu ufundowanego przez sponsorów imprezy, czyli firmy: Intel, NVIDIA, Kingston i ENERMAX. Specjalną nagrodę, dwie karty graficzne GV-N26OC-896H-B  przyznano również Polakom za ustanowienie nowego rekordu świata.

Zwycięska drużyna z Belgii weźmie udział w finałowych rozgrywkach w Tajpej na Tajwanie podczas targów COMPUTEX 2009.

Wideorelacje z imprezy można obejrzeć pod adresami: http://www.youtube.com/watch?v=mUuVP6syck4 http://www.youtube.com/watch?v=e6TmkzwsiUg http://www.youtube.com/watch?v=yYyhJO5mKPI

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.