Enermax Liberty Eco 500W EL500AWT-ECO to solidnie wykonany i funkcjonalny zasilacz do standardowych zastosowań.

Mocy pod dostatkiem

Zasilacz Enermax Liberty Eco 500W EL500AWT-ECO

Wśród dostępnych na rynku zasilaczy znajdziemy wiele modeli o zróżnicowanych cenach oraz mocach. Wybierając dobry zasilacz do komputera przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Można wysunąć stwierdzenie, że jakość zasilacza czuć w ręku. Jeżeli weźmiemy dwa modele i jeden będzie lekki jak piórko, a drugi ciężki niczym ołowiana kula armatnia z pewnością należy wybrać ten drugi.

Solidne kondensatory, elektroniczne układy stabilizujące, a przede wszystkim wydajny radiator chłodzący sprawiają, że całość musi swoje ważyć. Natomiast lekki jak piórko zasilacz to uboga elektronika chłodzona słabym radiatorem. Pewność niezawodności urządzenia możemy mieć gdy wybierzemy produkt znanej marki. Dodatkowym potwierdzeniem jakości zasilacza jest jego sprawność, która w dobrych modelach wynosi ponad 80%. Jest to parametr, który określa stosunek mocy pobranej ze źródła zasilania do mocy wyjściowej jaką oferuje konkretny model. Dlatego im większa sprawność, tym mniejsze zużycie energii elektrycznej przez zasilacz potrzebnej do wytworzenia konkretnej mocy. W związku z tym im wyższa sprawność, tym urządzenie jest bardziej ekologiczne, gdyż nie marnotrawi energii. Do takich zasilaczy zalicza się testowany model Enermax z serii Liberty Eco. Cechuje się sprawnością dochodzącą do 86%.

Godne uwagi jest zastosowanie przez konstruktorów Enermaxa systemu odpinanych kabli, co usprawnia utrzymanie porządku w obudowie komputera, gdyż możemy odłączyć zbędne i plączące się kable. Do konstrukcji zasilacza użyto wysokiej jakości podzespołów o podwyższonej trwałości i wytrzymałości. Wnętrze obudowy zasilacza chłodzi cichy, 12-centymetrowy wentylator. W zestawie z zasilaczem producent oferuje etui, w którym możemy przechowywać nieużywane kable, lub wygodnie przenosić je z zasilaczem., Dostępne są też opaski zapinane na rzep dla łatwego porządkowania kabli wewnątrz obudowy komputera.

Dane techniczne
Enermax Liberty Eco 500W EL500AWT-ECO
Obciążalność linni +3,3 V i +5 V 130 W
Typ PFC aktywne
Chłodzenie aktywne, 1x 120 mm
Liczba złączy Molex/SATA/Floppy/PCI Express 6-8 pin 5/5/1/2
Gwarancja 24 miesiące
Cena 400 zł