Płyta MSI Eclipse Plus będzie kosztować w sklepach ok. 1 450 złotych

Stabilna płyta główna dla procesora Core i7

Płyta jest wyposażona w chipset Intel X58 oraz szereg unikalnych funkcji, do których należą: druga generacja układów MSI DrMOS oraz technologia APS.

Dla zapewnienia wysokiej wydajności systemu oraz sprawności energetycznej, płyta MSI Eclipse Plus wykorzystuje układy DrMOS w 6-fazowej sekcji zasilania procesora oraz technologię aktywnego przełączania faz APS (Active Phase Switching). Zastosowanie technologii APS wpływa na zwiększenie sprawności, ponieważ pozwala ona na wyłączanie nie tylko nieużywanych faz zasilania procesora, ale także magistrali QPI, chipsetu oraz pamięci. Poza tym, jest to jedyna tego typu technologia na rynku, która pozwala na oszczędzanie energii niezależnie od zastosowanego systemu operacyjnego.

Płyta MSI Eclipse Plus jest wyposażona w układ NVIDIA NF200, który dostarcza dodatkowe linie sygnałowe, dzięki czemu cztery gniazda PCI-E x16 mogą pracować z prędkościami 16/16/16/4. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z pełnej wydajności, oferowanej przez technologie 3-way SLI, Quad SLI oraz Quad CrossfireX.

Dla zapewnienia maksymalnej stabilności i trwałości, płyta MSI Eclipse Plus została wyposażona w najnowszej generacji kondensatory polimerowe – Highly-conductive polymerized Capacitors (Hi-c caps). Zapewniają one stabilną pracę w każdych warunkach oraz są odporne na wysokie temperatury. Doświadczeni użytkownicy mogą maksymalnie podkręcić parametry płyty MSI Eclipse Plus dzięki potencjometrowi do overclockingu (OC Dial). Za jego pomocą można w czasie rzeczywistym dowolnie regulować wartość magistrali systemowej i osiągać najwyższe możliwe wyniki.

Na płycie MSI Eclipse Plus zastosowano dzielony układ chłodzenia wyposażony w miedziane ciepłowody. Rozdzielenie poszczególnych sekcji chłodzących zapobiega przenoszenia ciepła do sekcji zasilania procesora, która pozostaje chłodna dzięki zastosowaniu w niej układów DrMOS. Wyjątkowość tego rozwiązania jest podkreślona specjalnie dobraną kolorystyką płyty. Układ chłodzenia płyty MSI Eclipse Plus jest przymocowany do laminatu za pomocą metalowych śrubek, dzięki czemu może być łatwo zdjęty, gdy zachodzi potrzeba zastosowania innego rodzaju chłodzenia (np. ciekłego azotu, wykorzystywanego w ekstremalnym overclockingu).

MSI znacznie usprawniło BIOS-y nowych płyt, dzięki uwagom sławnych w środowisku overclockerów. Nowe funkcje to między innymi możliwość odczytu specyfikacji procesora i pamięci bezpośrednio z poziomu setupu BIOS-u oraz narzędzie M-Flash, pozwalające zaprogramować BIOS bezpośrednio z nośnika USB. MSI M-Flash jest pierwszą na świecie funkcją BIOS-u, umożliwiającą załadowanie BIOS-u z urządzenia USB i przetestowanie jego funkcjonalności, przed faktycznym jego zaprogramowaniem. MSI jest jedyną firmą, która wyposaża swoje high-end’owe płyty główne w prawdziwe karty Creative X-FI. Sprzętowy dekoder audio, w który są wyposażone karty Creative X-Fi, zapewnia wysokiej jakości wielokanałowy dźwięk przestrzenny.

Moduł MSI GreenPower Genie można zamontować pomiędzy zasilaczem komputera a złączem zasilania płyty MSI Eclipse Plus. Przyłączony do magistrali zarządzania systemem (System Management Bus), w czasie rzeczywistym mierzy napięcia na liniach 12V, 5V oraz 3,3V. Wyniki tych pomiarów można odczytać w BIOS-ie, za pomocą aplikacji MSI GreenPower Center oraz na wyświetlaczu D-LED 2. Jest to jedyny na rynku system, który pokazuje prawdziwą sprawność energetyczną całego systemu komputerowego. MSI Drive Booster to sprzętowy kontroler RAID, dzięki któremu w prosty sposób można zwiększyć wydajność systemu dyskowego. Kontroler ten działa niezależnie od użytego systemu operacyjnego, ponieważ do poprawnej pracy nie wymaga żadnego sterownika.

Płyta MSI Eclipse Plus będzie kosztować w sklepach ok. 1 450 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.