Symantec udostępnia nową wersję programu antyspamowego i usługę Brightmail IQ

Symantec Brightmail Gateway 8.0

Firma Symantec przedstawia nowy program antyspamowy oraz usługę Brightmail IQ Services. Wspólne zastosowanie rozwiązań pozwoli skutecznie ograniczyć ilość niechcianych wiadomości e-mail w przedsiębiorstwach.

Symantec Brightmail Gateway 8.0
  • Elastyczne zarządzanie reputacją — połączenie globalnych list reputacji, lokalnej analizy reputacji (z samodzielną nauką) oraz zarządzania klasą połączeń, pozwalającą na nadanie priorytetu wiadomościom e-mail od zaufanych nadawców i ograniczenie niechcianych wiadomości już na poziomie połączenia.
  • FastPass — technologia, która umożliwia pominięcie etapu skanowania antyspamowego dla wiadomości e-mail pochodzących od zaufanych nadawców.
  • Integracja z pakietem Symantec Data Loss Prevention (DLP) — możliwości zapobiegania utracie danych zostają rozszerzone na urządzenia końcowe, sieć i pamięci masowe.
  • Rozszerzona obsługa urządzeń wirtualnych — program Brightmail Gateway 8.0 Virtual Edition umożliwia elastyczne przydzielanie zasobów ochronnych w celu reagowania na ataki spamerów i okresowe wzrosty zagrożenia orazi jednoczesnej maksymalizacji wykorzystania zasobów informatycznych.
  • Uproszczona instalacja i administrowanie — dzięki nowym kreatorom i funkcjom zautomatyzowanego instalowania i zarządzania czas potrzebny na administrowanie można skrócić nawet o 70%.

Program jest już dostępny bezpośrednio od firmy Symantec i w jej ogólnoświatowej sieci autoryzowanych sprzedawców typu VAR, dystrybutorów oraz integratorów systemów. Program Brightmail Gateway jest również dostępny w ramach pakietu Symantec Multi-tier Protection. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

Brightmail IQ Services
  • Bezpłatna, ogólnodostępna baza łączącą informacje z globalnej sieci wywiadowczej firmy Symantec z kompleksową analizą prowadzoną przez centrum Symantec Security Response oraz zespół operacyjny Brightmail. Użytkownicy otrzymują informacje o codziennej ilości spamu oraz o jej rodzajach i kategoriach zawartości.
  • Zawiera również dodatkowe zasoby, takie jak: informacje o adresach IP nadawców rozsyłających spam, artykuły pochodzące z bloga zespołu operacyjnego Brightmail, linki do forów dyskusyjnych i raporty badawcze, w tym comiesięczny raport o spamie.

Witryna Brightmail IQ Services znajduje się pod tym adresem.