Urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją

Szybkie i kolorowe urządzenia wielofunkcyjne od Ricoh

Ricoh AFICIO SP C231SF/SP C232SF

Firma Ricoh wprowadza na polski rynek dwa nowe urządzenia wielofunkcyjne – Aficio SP C231SF i C232SF. Zapewniają one możliwość kopiowania, drukowania, skanowania w kolorze i faksowania dokumentów formatu A4. Druk i kopiowanie z prędkością 20 stron na minutę gwarantuje wysoką produktywność w biurze. Urządzenia nadadzą się dla grup roboczych i małych biur, jako że charakteryzują się łatwością obsługi i najnowszymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa.

Nowe modele gotowe są do pracy w 48 sekund po włączeniu, pierwszy wydruk gotowy jest po 30 sekundach. Dzięki pojemności papieru wynoszącej 751 arkuszy urządzenia mogą działać bez zatrzymania przez długi czas. Do minimum ograniczone są czynności obsługi – zintegrowany pojemnik z tonerem może być wymieniony jedną ręką. Automatyczny podajnik oryginałów o pojemności 35 stron ułatwia kopiowanie, faksowanie lub skanowanie dużych dokumentów. Co więcej, konstrukcja urządzeń umożliwia jednoczesne drukowanie i skanowanie.

Dzięki zaawansowanym funkcjom dystrybucji, takim jak skanowanie do e-maila, folderu czy serwera FTP, użytkownicy mogą szybko dostarczyć dokumenty we wskazane miejsce. Po zaprogramowaniu najczęściej wykonywanych czynności, poprzez narzędzie Page Manager, dystrybucja skanowanych dokumentów staje się jeszcze prostsza. Możliwość ochrony wydruków i wprowadzania ograniczeń w dostępie do urządzenia pozwala chronić poufne informacje.

Krótki czas nagrzewania umożliwia częste korzystanie z trybu oszczędzania energii, w którym urządzenie SP C232SF pobiera tylko 25W, zaś SP C231SF – 20W. Ceny nowych modeli firmy Ricoh wynoszą 999 i 1149 dolarów, a więc w Polsce przekroczą odpowiednio kwoty 3500 oraz 4000 złotych.