Urządzenie mierzy 104 x 198 x 132 mm, zaś wazy 1,225 kilograma

Terabajtowa medioteka od D-Linka

D-Link DNS-323 1TB i 2TB

W obu wersjach produktu (1 TB i 2 TB) napędy są fabrycznie obsadzone, sformatowane i skonfigurowane. Od razu po zainstalowaniu urządzenia można więc udostępniać pliki muzyczne, zdjęcia, filmy wideo i inne dokumenty całej domowej lub biurowej sieci. Dzięki wbudowanemu serwerowi iTunes można odtwarzać muzykę bezpośrednio z pamięci masowej.

Serwer multimedialny UPnP AV pozwala z kolei na strumieniową transmisję treści do kompatybilnych odtwarzaczy. Dostęp do centralnie zgromadzonych plików ułatwia też wbudowany serwer FTP, dzięki czemu można przeglądać je z dowolnego miejsca za pośrednictwem Internetu.

Rozwiązanie dwudyskowe jest szczególnie przydatne tam, gdzie istotne jest bezpieczeństwo danych. Oprócz prostego tworzenia kopii zapasowych pozwala bowiem na stworzenie macierzy RAID1. Wówczas na obu dyskach będą automatycznie tworzone kopie lustrzane plików i danych, co zabezpieczy każde z nich w przypadku awarii jednego z napędów.

Urządzenia na polskim rynku są dostępne w cenach 1150 i 1520 złotych odpowiednio za modele o pojemności 1 i 2 TB, lub w cenie ponad 600 złotych bez dysków.

W innym dziale znajdziecie test 2-terabajtowego modelu DNS-323.