Service Pack 2 dla systemu Widnows Vista w powijakach, tymczasem premiera Windows 7 coraz bliżej

Wersja RTM Service Pack’a 2 dla systemu Vista ukończona

Microsoft już ukończył prace nad wersją Ready To Market drugiej paczki uaktualnień dla systemów Windows Vista oraz Windows Server 2008.

Podczas gdy Kandydat do wydania systemu operacyjnego Windows 7 ma zostać udostępniony dla wszystkich dosłownie za kilka dni, Microsoft chwali się ukończeniem pisania i kompilowania drugiej odsłony łat i poprawek dla systemów Windows Vista i Server 2008. Nowy Service Pack 2 w wersji Ready To Market (RTM) oznaczony jest kodem 6.0.6006.18005.

Na razie możliwość pobrania wyżej wymienionego oprogramowania w wersji zarówno 32-, jak i 64-bitowej, mają abonenci MSDN oraz (drogą nielegalną) użytkownicy różnego rodzaju programów BitTorrent.

Publiczna wersja produktu Gotowego do wydania ma ukazać się jeszcze w tym tygodniu.

Usprawnienia dotyczą m.in.
  • Windows Search 4.0, dla szybszego wyszukiwania i uzyskiwania trafniejszych wyników
  • Bluetooth 2.1 Feature Pack, obsługujący najnowszą specyfikację technologii Bluetooth
  • Możliwość bezpośredniego zapisywania danych na dyskach Blu-Ray w Windows Vista
  • Windows Connect Now (WCN), dla uproszczenia konfiguracji łącza WiFi
  • Obsługa standardu UTC w systemie plików exFAT (obsługiwanym również przez Windows Vista SP1), dla poprawnej synchronizacji plików, w różnych strefach czasowych
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.