System operacyjny Windows 7 w wersji Release Candidate już coraz bliżej

Windows 7 RC będzie dostępny dla wszystkich już 5 maja! (Aktualizacja)

Wygląda na to, że Microsoft znów nieco się pospieszył ujawniając informację, która chyba nie miała na razie ujrzeć światła dziennego - a konkretniej datę premiery systemu Windows 7 w wersji RC.

Według witryny Programu Partnerskiego Microsoftu, potentat z Redmond właśnie oddaje w ręce partnerów, poprzez TechNet i MSDN, ostateczną wersję testową systemu Windows 7. Opublikowany tekst zawierał również informację o publicznej premierze kandydata do wydania, która ma nastąpić 5 maja 2009 roku, a więc nieco wcześniej niż uprzednio informowało BBC.

Niestety dla nas wszystkich, najprawdopodobniej jest to kolejna wpadka pracowników Microsoftu, jako że w/w informacji na stronie internetowej już nie znajdziemy. Dla potwierdzenia powyższych słów pokazujemy wam zrzut ekranu, na którym redaktor z serwisu Ars Technica uwiecznił artykuł o systemie Windows 7 Release Candidate.

Wciąż zatem nie wiemy, jak długo będziemy musieli czekać na kolejną wersję testową nowego systemu, jednak z pewnością premiera ta zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem możecie przeczytać, co zmieniło się w systemie od czasu debiutu publicznej bety – tu i tu.

Aktualizacja

:

Na blogu zespołu odpowiedzialnego za system Windows 7, Brandon LeBlanc oficjalnie potwierdza, że ostateczna wersja testowa nowego systemu operacyjnego Microsoftu, będzie dostępna dla wszystkich 5 maja. Natomiast wszyscy abonenci MSDN i TechNet będą mogli przetestować system Windows 7 RC już w najbliższy czwartek.

Tymczasem Ci najbardziej niecierpliwi już mogą owy system znaleźć na stronach torrent, zarówno w wersji 32-, jak i 64-bitowej, co zapewne niezbyt podoba się potentatowi z Redmond. Ale cóż, życie jest brutalne.

Oficjalną notkę o dacie premiery Windows 7 RC znajdziecie na Windows Team Blog.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.