Windows Vista nie potrafi, nawet w przypadku poprawnie skonfigurowanego połączenia sieciowego, właściwie rozpoznać oraz przedstawić graficznie komputerów z systemem XP.

Wyświetlenie komputerów z systemem XP w graficznej mapie sieciowej Visty

Gdy korzystamy z Visty na komputerze sieciowym, system ten nie wyświetla w otoczeniu sieciowym komputerów z Windows XP, pomimo że są one podłączone i uruchomione, więc w zasadzie powinny być dostępne. Zamiast tego zostaje wyświetlona informacja o wykryciu kolejnych urządzeń.

Przedstawienie struktury sieci w postaci diagramu jest nową funkcją Visty. Funkcja bazuje na protokole »Link Layer Topology Discovery« (LLTD), który umożliwia odwoływanie się do innych urządzeń w sieci komputerów. Windows XP tego protokołu jednak nie zawiera, stąd problem. Na szczęście LLTD możemy doinstalować.

Zainstalowany w XP Service Pack decyduje o wersji potrzebnego w tym celu hot-fiksu. W przypadku SP2 otwieramy stronę www.microsoft.pl i klikamy w pole wyszukiwania. Teraz wpisujemy »kb922120«, po czym  rozpoczynamy wyszukiwanie. Gdy wyświetlone zostaną wyniki, klikamy pierwszy odnośnik rozpoczynający się od »Szczegóły pobierania: Obiekt odpowiadający Link Layer Topology…«.

Natomiast w przypadku Service Pack 3 do systemu XP przechodzimy na stronę support.microsoft.com/kb/922120/pl, po czym klikamy odnośnik »Wyświetl pliki

z poprawkami i zażądaj poprawek«. W kolejnym oknie aktywujemy pole znajdujące się obok odpowiedniego hotfiksu. Teraz w znajdujących się poniżej polach dwukrotnie wpisujemy adres email i klikamy przycisk »Zgłoś żądanie dotyczące poprawki«. Microsoft wyśle niezbędne informacje na podany adres email. Po odebraniu wiadomości klikamy zamieszczony w niej odnośnik, który umożliwi pobranie pliku, a następnie uruchamiamy program. W trakcie rozpakowywania archiwum wpisujemy podane w wiadomości email hasło. Instalację rozpoczynamy poprzez uruchomienie pliku »WindowsXP-KB922120-v6-x86-PLK.exe«. Dodatkowe kroki nie są wymagane, Vista będzie prawidłowo wyświetlać zawartość otoczenia sieciowego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.