Znamy wyniki czwartego półfinału III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie

Zespół "senior_kasprzak team" z Technikum Elektronicznego nr 1 w Warszawie zwyciężył w kategorii ponadgimnazjalnej.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych, zaraz za drużyną senior_kasprzak team, na drugim miejscu uplasowała się drużyna „3KM” z VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, a na trzecim – „Tempacy” – uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. W eliminacjach wewnątrzszkolnych wzięło udział około 40 tys. uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, fascynatów internetu z całej Polski. Finał olimpiady odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu, a Mistrzowie Internetu, czyli zwycięska dziesiątka w nagrodę pojedzie na wycieczkę marzeń do Chin.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters jest konkursem naukowym dla młodzieży szkolnej, organizowanym w kilku etapach (poprzez testy on-line oraz na żywo): etap szkolny, okręgowy, wojewódzki, a potem półfinały i ogólnopolski finał. Olimpiada dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o Internecie i technologiach teleinformatycznych. Uczestnicy konkursu powinni orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem. Młodzież biorąca udział w turnieju rozwiązuje testy przygotowane przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej. Nad przebiegiem turnieju czuwa jury powołane przez Prezesa Telefonii DIALOG.

Informacje o rozpoczęciu konkursu wysłano w lutym br. do ok. 14 tys. szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas III edycji padł rekord zapisanych do olimpiady drużyn, które będą się ubiegać o tytuł Mistrza Internetu – ich liczba wyniosła blisko 4 tys. Do 13 marca zainteresowani nauczyciele przeprowadzili wewnątrzszkolne eliminacje i wytypowali drużyny, które przeszły do głównego turnieju (etapów okręgowych on-line). Od 23 marca do 8 kwietnia odbyły się dwa etapy testów on-line: uczniowie odpowiadali na pytania i testy przygotowywane przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej.

Organizowane na żywo półfinały, zwane Meczami Mastersów, są rozgrywane w siedmiu miastach Polski. Kolejne – po Świdnicy, Poznaniu, Bydgoszczy i Warszawie – półfinały zaplanowano w Lublinie (24 kwietnia), Częstochowie (28 kwietnia) i Krakowie (29 kwietnia). Podczas meczów młodzież skupiona przy stanowiskach z komputerami podłączonymi do Internetu wykona różnego rodzaju zadania, testy, konkurencje na czas, zabawy itd. Półfinały wyłonią 42 najlepsze drużyny (21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych) z całej Polski, które w czerwcu br. we Wrocławiu będą walczyć w Wielkim Finale olimpiady.

Finał przebiega podobnie jak półfinałowe mecze, jednak jest odpowiednio trudniejszy. Nagrodą główną w olimpiadzie jest wspaniała podróż marzeń – wycieczka do Chin, na którą we wrześniu br. pojedzie szczęśliwa dziesiątka zwycięzców. Nie zabraknie także innych cennych nagród w postaci laptopów i iPodów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.