Demoscene Spirit z Poznania zwycięzcą krajowego finału konkursu Imagine Cup 2009 w kategorii Projektowanie Oprogramowania

Znamy zespoły, które zakwalifikowały się do polskiego finału konkursu Imagine Cup 2009

Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziesięć drużyn, które reprezentują takie miasta jak Białystok, Łódź, Poznań i Warszawę. Tegoroczne finały odbędą 13 maja.

Do ogólnopolskiego finału w kategorii Projektowanie Oprogramowania zakwalifikowało się 10 drużyn wyłonionych przez jury konkursu złożone z przedstawicieli świata biznesu. W tegorocznym finale udział wezmą zespoły:

  • COPS z Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Demoscene Spirit z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,
  • Dino Team z Politechniki Warszawskiej,
  • Expression of Life z Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • FteamS z Politechniki Łódzkiej,
  • kAMUflage z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej,
  • LookAhead z Politechniki Warszawskiej,
  • NosoiFighters z Wojskowej Akademii Technicznej,
  • RHEA z Politechniki Białostockiej,
  • SpringBees z Politechniki Białostockiej.

Imagine Cup jest największym konkursem technologicznym dla studentów na świecie. Celem tej inicjatywy jest jednocześnie inspirowanie młodych ludzi do wykorzystania nowych technologii na rzecz rozwiązywania istotnych problemów współczesności. Tegoroczne światowe finały Imagine Cup odbędą się w tym roku w Egipcie w dniach od 3 do 8 lipca. Edycja Imagine Cup 2009 przebiega pod hasłem „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”. Bierze w niej udział ponad 300 000 studentów z ponad 100 krajów.

Zadaniem uczestników finału krajowego jest zaprojektowanie i przygotowanie oprogramowania, które mogłoby pomóc rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości. Finaliści zaprezentują swoje projekty członkom jury oraz zebranym gościom. Aplikacje będą oceniane pod kątem innowacyjności, funkcjonalności oraz wpływu, jaki mogą wywrzeć na jakość życia społeczeństwa.

20 kwietnia ogłoszono wyniki w pozostałych kategoriach konkursowych. Z Polski w kategorii Robotyka i Algorytmy do konkursu zakwalifikowały się 4 osoby, w Fotografii 11 osób, w kategorii Film Krótkometrażowy wyłoniono 12 osób, zaś w Design 5 osób.

Podczas światowych finałów najlepsze drużyny będą rywalizować w 9 kategoriach: Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, MashUp, Fotografia, Film Krótkometrażowy, Design, Robotyka i Algorytmy, Projektowanie Oprogramowania. Nagrody zostaną także przyznane w specjalnych kategoriach – wyróżnieniach. W 2009 roku będą to: Dostępność, Przetwarzanie Współbieżne, Projektowanie dla rozwoju, Interoperacyjność i rozwiązania z wykorzystaniem technologii MultiPoint w edukacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.