Przełączniki są kompatybilne z systemami Windows, Linux i Mac OS X, a ich podłączenie nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania

2- i 4-portowe przełączniki USB HDMI KVMP

ATEN CS1792 i CS1794

CS1792 i CS1794 są częścią nowej serii zaawansowanych przełączników KVM – CubiQ. Oba modele posiadają nowoczesny stylowy panel z wielofunkcyjnymi przyciskami, umożliwiającymi łatwe przełączanie i pracę w warunkach przyjaznych dla użytkownika. Nowe przełączniki USB HDMI KVMP odpowiadają standardom HDMI 1.3a i HDCP, a funkcja Video DynaSync zapewnia automatyczną optymizację rozdzielczości.

Przełączniki obsługują urządzenia w technologii audio HD, co zapewnia użytkownikom doznania dźwiękowe najwyższej jakości. Wbudowany 2-portowy hub USB 2.0 umożliwia podłączenie do przełącznika drukarki, aparatu cyfrowego, pamięci lub innych urządzeń USB. Użytkownik może w łatwy sposób dodawać nowe urządzenia zewnętrzne i synchronizować ich pracę z komputerami podłączonymi do przełącznika KVM.

Nowoczesny i przyjazny dla użytkowników panel kontrolny pozwala na niezależne i proste przełączanie między KVM i urządzeniami zewnętrznymi przy pomocy przycisków na przednim panelu przełącznika lub poprzez klawisze funkcyjne klawiatury. Dodatkowo panel LED z podświetlanymi ikonami umożliwia śledzenie stanu podłączonych urządzeń. Przyciski Mode i Port Selection posiadają trzy ikony LED, które przedstawiają stan KVM, USB i audio. Dzięki nowym przełącznikom użytkownicy mogą jednocześnie słuchać muzyki z komputera, używać innych aplikacji, kontrolować urządzenia zewnętrzne USB lub grać w gry video.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi zasilania przełącznik dostosowuje się do pracy komputerów – jeśli jeden z nich jest wyłączony, KVM automatycznie przełączy się do innego, aktywnego komputera.

Przełączniki KVMP CS1792 i CS1794 są już dostępne w sprzedaży, w cenach 190 euro za CS1792 i 300 euro za CS1794. W przeliczeniu daje to kwoty powyżej 830 i 1300 złotych.