W urządzeniu zastosowano technologię Sony Precision Cinema HD Upscale, która pozwala przekształcać sygnał o standardowej rozdzielczości do formatu 1080p

BDP-S360, czyli odtwarzacz Blu-ray z algorytmami poprawy jakości obrazu

Oparty na nowych rozwiązaniach model BDP-S360 reprodukuje obraz 1080p, a po podłączeniu kompatybilnego amplitunera także 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny.

Odtwarzacz BDP-S360 jest zgodny z technologią BD-Live. Umożliwia ona ściąganie dodatkowych materiałów do oglądanego filmu, takich jak dodatkowe sceny, zwiastuny czy gry oparte na filmie. Wbudowany port USB daje możliwość pobierania materiałów także ze specjalnych serwisów www poświęconych filmom i ich zapisywania w oferowanej oddzielnie pamięci flash.

Nabywcy odtwarzacza BDP-S360 nie muszą rozstawać się z kolekcją filmów DVD; przeciwnie, mogą je oglądać w jeszcze lepszym wydaniu. W urządzeniu zastosowano technologię Sony Precision Cinema HD Upscale, która pozwala przekształcać sygnał o standardowej rozdzielczości do formatu 1080p. W efekcie obraz reprodukowany przez interfejs HDMI (High Definition Multimedia Interface) ma jakość zbliżoną do HD, a wyświetlany film nabiera przez to nowego wymiaru.

Tryb szybkiego uruchamiania skraca włączanie odtwarzacza do około sześciu sekund. Technologia BRAVIA Sync pozwala na sterowanie odtwarzaczem, telewizorem BRAVIA i zestawem kina domowego przy użyciu jednego pilota. Oznacza to, że w celu włączenia lub wyłączenia wszystkich trzech produktów wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Funkcjonalność urządzenia zwiększa funkcja Bonus View, która podczas odtwarzania niektórych tytułów pozwala na uzupełnienie głównego obrazu HD wyświetlanym w małym okienku komentarzem reżysera itp.

Wykorzystana w urządzeniu technologia Sony Precision Drive ułatwia wykrywanie i korygowanie deformacji płyt w trzech płaszczyznach. Poprawia przez to stabilność odtwarzania wygiętych lub porysowanych płyt Blu-ray Disc i DVD. Odtwarzacz może reprodukować sygnał wideo zgodny z technologią Deep Colour i odczytywać płyty AVCHD nagrane w technologii x.v.Color (xvYCC).  Obecne są również dekodery DTS-HD i Dolby TrueHD, po raz pierwszy zastosowane w odtwarzaczu Blu-ray Disc Sony klasy podstawowej.

Nie zabrakło również rozwiązań cenionych przez użytkowników wcześniejszych modeli Sony. Należy do nich system 24p True Cinema, który ma zapewniać kinowe, zgodne z intencjami reżysera brzmienie i wygląd filmu, oraz menu Xross Media Bar.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.