Dostęp do danych nie jest możliwy bez podania poprawnego hasła o długości 8-16 znaków

Bezpieczne dane na pendrive’ie

Firma AutoID Polska wprowadziła do oferty dystrybucyjnej pamięć przenośną Crypto Drive ze sprzętowym 256 bitowym szyfrowaniem AES.

Pamięć przenośna Crypto Drive firmy Integral ze sprzętowym 256 bitowym szyfrowaniem AES (Advanced Encryption Standard) to, zdaniem producenta, jeden z najbezpieczniejszych napędów USB dostępnych współcześnie na rynku. 256 bitowy standard szyfrowania AES przyjęło wiele instytucji rządowych na całym świecie.

Dostęp do danych nie jest możliwy bez podania poprawnego hasła o długości 8-16 znaków. Po sześciu nieudanych próbach uzyskania dostępu dane są kasowane czyli następuje reset urządzenia, które nadaje się do ponownego użytku. W razie zgubienia urządzenia, dane kontaktowe dostępne w pamięci umożliwią jego zwrot. Równocześnie, poufne dane pozostają bezpieczne. A co ważne obowiązkowe jest  szyfrowanie wszystkich danych, które zapisujemy na Crypto Drive.

Stalowa obudowa wewnętrzna i gumowana obudowa zewnętrzna mają na celu ochronę danych w razie upuszczenia, zgniecenia i zanurzenia urządzenia w wodzie, a także próby jego rozebrania.

Crypto Drive dostępny w wersjach 1 GB, 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB na system Windows, w cenach od 120 zł netto. Wkrótce premiera wersji na platformę Macintosh.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.