Router zapewnia bezprzewodową transmisję filmów

Bezprzewodowa transmisja filmów z nowym routerem Linksys by Cisco

Transmisja filmów

Na rynek dwupasmowy router Linksys by Cisco Wireless-N Gigabit – WRT320N. Zaprojektowano go z myślą o osobach, które potrzebują sieci sprawnie obsługującej wszystkie media w domu. Dzięki nowemu routerowi bezprzewodowa transmisja filmu do stojącego w salonie odtwarzacza staje się rzeczywistością.

  • Model WRT320N wyposażono w 4-portowy przełącznik Gigabit. Użytkownik może więc podłączyć część urządzeń poprzez kabel, a jednocześnie korzystać z bezprzewodowej technologii 802.11n w pasmach: 2,4 GHz lub szerszym 5 GHz. Po co aż dwa pasma? Podstawowa częstotliwość 2,4 GHz wykorzystywana jest przez urządzenia takie jak: drukarki, telefony bezprzewodowe czy faks. Natomiast mniej „zatłoczona” częstotliwość 5GHz jest używana do przesyłu danych multimedialnych wrażliwych na zakłócenia, np. filmy, muzyka, czy gry online.
  • Model Linksys by Cisco WRT320N sprzedawany jest z oprogramowaniem instalacyjnym LELA, które pomaga skonfigurować, a następnie zarządzać siecią. LELA zabezpiecza przed atakami internetowymi oraz czuwa nad wprowadzaniem aktualizacji. Jest dołączana na płycie CD, zarówno w wersji dla mac-ów, jak i komputerów z systemem Windows.
  • Na routerze WRT320N możemy też uruchomić usługę Home Network Defender. To zaawansowany program chroniący przed zagrożeniami sieciowymi. Działa na poziomie routera i dzięki temu uniemożliwia niezamierzone wyświetlanie się na komputerach niebezpiecznych witryn oraz blokuje intruzom zewnętrzny dostęp do osobistych informacji. Home Network Defender posiada też funkcję kontroli rodzicielskiej.
  • Projektanci nowego routera zadbali o to, aby dawał on pierwszeństwo przesyłowi filmów HD, bez konieczności ręcznej konfiguracji ustawień. Jeśli jednak użytkownik woli nadać priorytet takim urządzeniom, jak telefon VoIP lub konsola do gier, może to bez problemu zrobić samodzielnie.
  • Cisco wprowadza też proekologiczne innowacje w opakowaniach produktów. Nowe opakowania zapewniają redukcję materiałów odpadowych o ponad 40% w porównaniu z poprzednimi. Zmniejszono też wielkość pudełek, a opakowanie wewnętrzne jest wytwarzane z materiałów, które mogą być ponownie wykorzystane. Tam, gdzie to możliwe, wyeliminowano plastikowe torebki. Pudełko oraz dokumenty drukowane są na papierze, który w 80% procentach składa się z materiałów odzyskanych. Stosowane tusze wytwarzane są z warzyw i soi.
  • Nowy dwupasmowy router Linksys by Cisco posiada zasilacz z certyfikatem ENERGY STAR, który zmniejsza pobór mocy urządzenia. Ilość potrzebnej energii zredukowano o prawie połowę. Dla przykładu – wybrany router poprzedniego typu pobierał moc rzędu 4,6W, zaś nowy produkt z zasilaczem oznakowanym ENERGY STAR zużywa zaledwie 2,6W.