Bulldozer dostępny będzie w wersji z systemami: Windows XP, Vista i Server 2008 lub Red Hat

Buldożer, czyli notebook z 16 Gigabajtami pamięci DDR3

SmoothCreations Bulldozer

Wydajny system wcale nie musi oznaczać przywiązania do kabla zasilającego – z takiego założenia najwyraźniej wychodzą projektanci z firmy SmoothCreations, przygotowując mobilną stację roboczą, która nie ustępuje najwydajniejszym komputerom stacjonarnym. Notebook o nazwie Bulldozer przeznaczony jest przede wszystkim dla segmentów projektowania CAD/CAM/CAE, symulacji finansowych, animacji 3D, medycyny sądowej, mapowania i obrazowania 3D, przetwarzania obrazów satelitarnych czy edytowania grafiki.

Przenośny komputer wyposażono w 17-calową matrycę LCD o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Ponadto w wyposażeniu można umieścić jeden z procesorów Core i7 (940 lub 965 EE) albo Xeon X5580, aż do 16 GB pamięci operacyjnej DDR3, do trzech dysków twardych SATA o łącznej pojemności 1,5 TB, profesjonalną grafikę Quadro FX 3700 z 1 GB dedykowanej pamięci, napęd Blu-Ray Combo, a także łączność Gigabit Ethernet, WiFi oraz Bluetooth 2.0.

SmoothCreations jeszcze nie podało informacji na temat ceny tej maszyny, ale możemy spodziewać się, że nie będzie ona niska.