Demoscene Spirit z Poznania zwycięzcą krajowego finału konkursu Imagine Cup 2009 w kategorii Projektowanie Oprogramowania

Demoscene Spirit triumfuje na Imagine Cup 2009

Drużyna z Poznania będzie reprezentować Polskę na światowych finałach, które odbędą się w lipcu w Kairze, w Egipcie.

Zwycięzcą tegorocznego finału konkursu technologicznego Imagine Cup została drużyna Demoscene Spirit z Poznania w składzie: Marta Łuczak, Agata Majewska, Szymon Majewski i Łukasz Minichiewicz pod opieką Tomasza Gdali. Zespół zaprezentował projekt o nazwie ISIS, który umożliwia wczesne wykrycie patologii ciąży. Jest to nowoczesny system medyczny, który może być zastosowany na komputerach osobistych w domu kobiety ciężarnej

– Imagine Cup ma uzależniająca atmosferę. Rok temu, po finałach we Francji, mieliśmy niedosyt. Czuliśmy, że mogliśmy dać z siebie jeszcze więcej. Dlatego spróbowaliśmy jeszcze raz. Ten konkurs cechuje się atmosferą zdrowej i inspirującej rywalizacji. Poza tym, byliśmy ciekawi, co w tym roku przygotowali inni – powiedział Łukasz Michniewicz, kapitan zwycięskiej drużyny.

Drugie miejsce zajął zespół kAMUflage także z Poznania w składzie: Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz z projektem komputerowego tłumacza nut na język Braile’a. Trzecie miejsce przypadło zespołowi NosoiFighters z Warszawy w składzie: Cezary Bartosiak, Bartosz Lipiński, Krzysztof Wilkos oraz Marcin Wilkos. Zespół przedstawił projekt systemu symulującego naturalne rozprzestrzenianie się chorób.

W tym roku przyznano również wyróżnienie specjalne dla drużyny FteamS z Łodzi za interoperacyjność przedstawionego rozwiązania – systemu edukacji na odległość z wykorzystaniem telefonii komórkowej. Ponadto, jury nagrodziło Jarosława Andrzejczaka z drużyny FteamS za projekt interfejsu oraz drużynę NosoiFighters z Warszawy za wkład naukowo-badawczy.

Krajowe eliminacje w kategorii Projektowanie Oprogramowania zostały zorganizowane we współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Prezentacje poszczególnych zespołów były oceniane przez trzynastoosobowe jury, w składzie: Bartosz Pampuch (Comarch SA), Beata Bochińska (Instytut Wzornictwa Przemysłowego), Jerzy Krawczyk (Teta SA), Krzysztof Gawęda (PI ORHMET Sp. z o.o.), Łukasz Łobocki (Accenture Sp. z o.o.), Marcin Hudyma (InsERT Sp. z o.o.), Marcin Wierzbik (Vsoft SA), Mirosław Jędrych (Sage Symfonia), Piotr Moskwa (Datacom System SA), Szymon Słupik (Slupik.com), Tadeusz Golonka (BPD Sp. z o.o.), Tymoteusz Chmielewski (K2 Internet SA) oraz Tomasz Kopacz (Microsoft Sp. z o.o.).

W przyszłym roku światowe finały Imagine Cup odbędą się w Polsce. Tę informację ogłosił podczas swojej kwietniowej wizyty w Warszawie Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.