Partnerstwo pomiędzy WWF Sweden oraz firmą Ericsson zbudowane jest na siedmiu latach współpracy

Ericsson i WWF redukują emisję CO2

Ericsson oraz WWF ogłosiły partnerstwo, którego celem jest promowanie właściwego stosowania rozwiązań telekomunikacyjnych dla redukcji globalnej emisji CO2 do atmosfery.

Partnerstwo pokrywa trzy kluczowe obszary – metodologię dla obliczania oszczędności w emisji gazu CO2, włączenia rozwiązań telekomunikacyjnych emitujących niewielką ilość gazów cieplarnianych w strategie klimatyczne dla miast oraz wsparcie platformy dla promocji gospodarki przyjaznej środowisku.

Branża teleinformatyczna jest odpowiedzialna za emisję około 2 procent globalnej emisji CO2 do atmosfery. Ericsson i WWF Sweden wierzą, że posiadają potencjał, aby pomóc w redukcji emisji ponad 15 procent z pozostałych 98 procent gazów cieplarnianych, wytwarzanych przez pozostałe branże. Celem partnerstwa jest zachęcanie innych sektorów gospodarki, takich jak transport, budownictwo oraz branżę energetyczną, do efektywniejszego wykorzystywania infrastruktury teleinformatycznej. Rezultatem tych działań ma być redukcja ogólnej emisji CO2 do atmosfery.

Ericsson oraz WWF Sweden szacują, że przemyślane wykorzystywanie usług opartych na łączach szerokopasmowych może wpłynąć na redukcję emisji CO2 o czynnik 10-100, np. użycie usługi telekomunikacyjnej, która emituje 1kg CO2 może sprawić redukcję 10-100kg gazów cieplarnianych.

Szerokopasmowe łącza stacjonarne i mobilne mogą odgrywać znaczącą rolę w poprawie jakości podstawowych usług telekomunikacyjnych jednocześnie redukując emisję CO2. Jest to możliwe zarówno dzięki wymianie urządzeń na bardziej przyjazne środowisku jak i wsparciu społeczeństwa w bardziej efektywnym wykorzystywaniu rozwiązań telekomunikacyjnych.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.