Google obiecuje, że jak tylko wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, na ulice Grecji niezwłocznie wyjadą samochody Street View

Google rozpoczyna fotografowanie Polski na potrzeby Street View

Google Street View

Google Street View, czyli jedna z funkcjonalności Map Google’a i Google Earth już wkrótce będzie dostępna również dla polskiej ziemi. Już jutro na ulice Warszawy wyruszą samochody, które będą dokładnie fotografować każdy zakątek stolicy. Wkrótce ruszą też do innych miast.

Street View pozwala każdemu użytkownikowi Google Earth i Map Google’a „stanąć” w dowolnym miejscu na świecie (pod warunkiem, że jest ono objęte zasięgiem działania usługi) i rozejrzeć się dookoła dzięki trójwymiarowym fotografiom wykonywanej przez samochody Street View.

Wszystkie twarze i dane osobowe (np. tablice rejestracyjne), jakie znalazły się w kadrze w momencie wykonywania fotografii będą oczywiście zamazane. Jeżeli jednak trafi się zdjęcie, które twoim zdaniem narusza czyjąś prywatność, można to zgłosić do Google’a za pomocą formularza dostępnego w usłudze.

Premiera Street View w Polsce to wciąż kwestia wielu miesięcy. Po wykonaniu fotografii ekipę Google’a czeka żmudny proces połączenia zdjęć i wykonania z nich trójwymiarowych prezentacji.